به گزارش خبرنگار بانگ، سیدمصطفی میرسلیم عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در جمع نمازگزاران مسجد امام حسن (ع) قیام‌دشت، با اشاره به موضوع طرح معامله قرن از سوی آمریکا گفت: معامله قرن کلاه گذاشتن بر سر فلسطینی‌ها است.

وی ادامه داد: این موضوع در حالی از سوی آمریکایی‌ها مطرح می‌شود که برای منزوی و خار کردن هر چه بیشتر فلسطینی‌ها است و موجبات تثبیت رژیم صهیونیستی را فراهم می کند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید کرد: اساس این طرح معامله ای است که در آن فایده به اسراییل می رسد و ضرر آن نصیب فلسطینی‌ها می‌شود.

وی افزود: البته ظاهر این طرح را اینگونه وانمود می‌کنند که با مختصر کمکی که در آوارگان و تحقیر آنها محسوب می‌شود و می‌خواهند به فلسطینی‌ها نشان دهند که به حل مشکلاتتان کمک می‌کنیم درحالی‌که در این طرح برنامه به گونه‌ای تنظیم‌شده که تثبیت بیشتر اسراییل و تضعیف بیشتر فلسطینیان و به ویژه خلع سلاح آنان و جلوگیری از اقتدار آنان را پس از انقلاب اسلامی به دست آورده‌اند را موجب می شود.

میرسلیم همچنین تصریح کرد: نگرانی آمریکا از این است که فلسطینی‌ها نیز اگاهیشان مانند سایر مسلمانان موجب شود تا تضعیف مهمی برای اسراییل در منطقه فراهم شود. بنابراین تصمیم گرفتند با چنین طرح هایی موجبات عدم اقتدار مسلمانان را فراهم کنند و به همین می خواهند موقعیت اسراییل را تثبیت کنند.

وی در مورد نتیجه این طرح اظهار کرد: سرانجام این طرح مانند سایر تحریم‌های آمریکا است و موجب می‌شود فشار بیشتری بر روی فلسطینی‌ها وارد شود اما باید بگوییم اقتداری که اکنون به لحاظ باور و قدرت در میان جوانان و مردم فلسطین وجود دارد حتما بر نتیجه این طرح غلبه می‌کند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره تحریم پیامبر اکرم (ص) و یاران ایشان در شعب ابی طالب، یادآور شد: اینهایی که امروز تحریم می‌کنند از کافران و مشرکان یاد گرفتند و شاگردان آنها هستند. پیغمبر و مسلمانان را در شعب ابی طالب مورد تحریم قرار دادند و حتی نمی‌گذتشتند یک تکه نان به آنها برسد.

وی با تاکید بر اینکه تحریم امروز ایران عزیز توسط آمریکا چیز نویی نیست، افزود: پیامبر اکرم (ص) در صدر اسلام هیچگاه در مقابل این فشارها تسلیم نشدند و تن به مذاکره ندادند، چون ایمان داشتند و می دانستند باید رسالت خود را درست انجام دهند بنابراین باید مقاومت کرد.

میرسلیم که بر این باور است در شرایط سخت تحریمی ایران توسط دشمن باید سعی کنیم مثل یاران پیامبر در شعب ابی طالب رفتار کنیم یعنی همدردی و ایثار کنیم، با تاکید بر اینکه اگر الطاف الهی در طول این ۴۰ سال از انقلاب اسلامی ایران نبود در مقابل سختی‌ها و فشارها تاب نمی‌آوردیم، گفت: تا زمانی که خلوص در بین مردم وجورد دارد جمهوری اسلامی است در برابر فشار و سختی دشمنان کم نخواهد آورد و نخواهیم اورد و نیاز دریوزگی با بیگانگان نیست.

وی در ادامه با اشکال مختلف نفاق و چهره‌ منافقین اشاره و خاطرنشان کرد: در صدر اسلام افرادی بودند که به ظاهر می‌گفتند با پیامبر هستند اما در هر جنگی که صورت می‌گرفت می‌رفتند و با دشمنان ساخت و پاخت می‌کردند.

عضو هیات نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به ترور سردار شهید سلیمانی و اعتراف صریح دونالد ترامپ در ترور ایشان، اظهار کرد: در این شرایط، به سفیر سوئد پیشنهاد کرده‌اند که جایزه صلح نوبل را به یکی از ایرانی هایی که جزو گروه اصلاح طلبان نیز هست داده شود و سفیر سوئد هم گفته که اصلا جایزه دست ما نیست اما این فرد که کاره ای نیست به نظر ما کسی که باید پیشنهاد میدادید سپهبد سلیمانی بود.

وی در ادامه افزود: قطعا شهید سردار سپهبد سلیمانی به بشریت خدمت کرد و به دنیا کمک کرد اما اینکه چرا عده‌ای با چهره نفاق به دنبال مسائل دیگر هستند جای تعجب دارد.

میرسلیم با بیان اینکه حقیقت وجودی امریکا دشمنی با اسلام و انقلاب اسلامی است، اذعان داشت: عده‌ای می‌گویند برویم مذاکره کنیم در حالی که زودتر از موعد برجام را به اجرا گذاشتند و تاسیات هسته‌ای ما را تعطیل کردند اما دیدید که ترامپ چگونه به سر برجام زد و آن را پاره کرد.

وی اضافه کرد: اگر زمانی که ترامپ برجام را پاره کرد ما رای آورده بودیم آن وقت می‌گفتند ببینید این‌ها کاری کردند که برجام را پاره کنند اما خدا رو شکر آقایان بودند و دست کثیف آمریکا در مقابل خود آنها رو شد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: ذات آمریکا با جمهوری اسلامی ایران و انقلاب سازوگار نیست و نمی توانند ببیند ملت ایران سرپای خود ایستاده و مقاومت می کند. سوریه و عراق و موشک بهانه است آنها می‌خواهند ظلم خودشان بر قرار باشد اما ما را ذلیل می‌خواهد.

وی با طرح این پرسش که از امریکا و اروپا چه خیری نصیب ایران شده است، خاطرنشان کرد: دشمنان ۴۱ سال است که ما را رنج و عذاب داده و انواع دشمنی و توطئه‌های اینها را دیده‌ایم. اینها انواع و اقسام روش ها را برای تضعیف ما بکار گرفته‌اند کدام ایرانی با وجدان، شرف و حیثیت می تواند بپذیرد که خیری از سوی این ها نصیب ما شود؟

وی افزود: ما تا آن روزی که بنده خالص خدا باشیم جای هیچ گونه نگرانی وجود ندارد مطمئن باشید که مشکلات دقیقا از جایی شروع می‌شود که ملت ما خدا را فراموش کند.

میرسلیم با بیان اینکه تورم، بیکاری و اشتغال به دلیل بی‌عرضگی‌ها و سو مدیریت است، یادآور شد: ما چه کم داریم؟ یک مجری با عرضه باید باشد تا جلوی این زالو صفت ها را بگیرد.

وی با تاکید بر اینکه یکی از علائم نفاق دروغ است، گفت: برخی‌ها آنچنان زیبا حرف می‌زنند که انسان به شگفتی می‌افتد و کلام او انسان را به تعجب می‌اندازد اما رفتار ضد دین است. دروغگو، بدقولی و خیانت در امانت، از چهره‌های نفاق است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام خطاب به نمازگزاران تاکید کرد: شما مردم اداره کشور را به عنوان امانت به دست نمایندگان داده‌اید اما آنها کارهای دیگر می‌کنند، خداراشکر شورای نگهبان ۹۰ نفر آنها را رد صلاحیت کرد؛ اینها باید از حق مردم دفاع کنند آن امانتی که مردم به شما سپردند را چکار کردید.

وی با اشاره به این جمله که ما باید مدیران‌مان را از خارج از کشور وارد کنیم، خاطرنشان کرد: اگر وزیر ما چنین اعتقادی دارد، این وزیر جز منافق نام دیگری ندارد. چقدر توهین می‌کنید شما؟

میرسلیم با تاکید بر اینکه عده‌ای اسلام، قرآن، اهل بیت، امام (ره) و مقام معظم رهبری و سردار سلیمانی را ابزار قرار می‌دهند، گفت: چه کسی گفته که اکر کسی یکی مدتی با امام و رهبری باشد تا آخر عمر بیمه شده‌اند؟ ما بسیاری از افراد نزدیک به پیامبر را داشتیم که منافق از آب در آمدند. در فتنه ۸۸ دیدیم افرادی که نزدیک به امام(ره) بودند، می‌خواستند چه بلایی را سر کشور بیاورند.

وی گفت: بعضی‌ها مراجع تقلید و ائمه جماعات، ارکان نظام را ابزار خود قرار می‌دهند تا مردم را فریب دهند.