به گزارش پایگاه خبری بانگ سروش، کسری غفوری مدیرعامل دوتابعیتی و مساله‌دار فولاد خراسان با لابی سنگین تاجگردون و خداداد غریب‌پور در دوره وزارت محمد شریعتمداری به عنوان مدیرعامل فولاد خراسان منصوب شد.

از ابتدای دولت سیزدهم و با روی کار آمدن عبدالملکی به‌عنوان وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی بارقه امیدی در دل نیروهای مومن و معتقد به نظام در راستای مبارزه با فساد ایجاد شد که در این دوره حتما اقدامات قابل توجهی در مبارزه با فساد سازمان یافته در شرکت‌های زیرمجموعه وزارت کار صورت خواهد پذیرفت.

با توجه به اینکه یکی از شعارهای عبدالملکی نیز مبارزه با فساد بودو در این حوزه در ستاد وزارت کار و برخی شرکت‌ها اقدامات قابل تحسینی رخ داد، انتظار می‌رفت که در بقیه صندوق‌های تابعه نیز با همین روحیه انقلابی و فساد ستیزی اقدام می‌شد.

بیت‌الله برقراری مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی روستائیان، کشاورزان و عشایر در آبان ماه سال گذشته منصوب شدند و انتظار آن می‌رفت که جابجایی مدیرعامل مساله‌دار فولاد خراسان از اولین اولویت‌های ایشان باشد اما متاسفانه هم اکنون و با گذشت حدود ۷ ماه نه تنها کسری غفوری مدیرعامل فولاد خراسان جابجا نشده‌اند بلکه در مقابل عزل ایشان نیز تاکنون مقاومت کرده‌اند.

فساد حاکم بر فولاد خراسان را چند ماهی است اکثر رسانه‌های جریان انقلابی و دلسوز نظام و همچنین دستگاه‌های نظارتی به دولت و وزارت کار گوشزد کرده اند اما علت این نوع مقاومت و بی تفاوتی وزیر کار و برقراری مدیرعامل صندوق بیمه روستائیان، کشاورزان و عشایر در این خصوص جای تامل دارد.

نکته جالب دیگر آن است که در هفته گذشته وزارت کار مراسمی را تحت عنوان تقدیر از بنگاه‌های برتر اقتصادی با حضور عبدالملکی وزیر کار برگزار کرد و در اقدامی عجیب‌تر صندوق بیمه اجتماعی روستائیان کسری غفوری را به عنوان نماینده و مدیر برتر خود جهت حضور در این مراسم معرفی کرد.

حال بیت‌الله برقراری باید به افکار عمومی و جریان انقلابی پاسخگو باشد که جریان از چه قرار است؟! آیا در این مدت بیش از ۶ ماه فرصت کافی برای شناخت مفسده‌های موجود در فولاد خراسان و مسائل به‌وجود آمده نبوده است؟! یا اینکه مسائل دیگری در پشت صحنه وجود دارد و دیگران از آن بی‌خبر هستند و یا اینکه آقای برقراری از شعار مبارزه با فساد و برکناری بانیان وضع موجود عدول کرده‌اند؟!