پیشخوان خبر
کد خبر : 4716
چهارشنبه - 28 اردیبهشت 1401 - 20:07

اقدامات زیرپوستی بانک مرکزی علیه واردات خودرو!!!

به گزارش پایگاه خبری بانگ سروش، در حالیکه با پیگیری جدی مجلس و برخی نمایندگان دولت و وزارت صمت با طرح واردات خودرو همراه شده و واردات خودرو را تصویب کردند، شنیده‌ها حاکی از تلاش‌های بانک مرکزی برای زمین زدن طرح واردات خودرو به بهانه واهی کمبود ارز است! منابع آگاه خبر از آن می‌دهند […]

اقدامات زیرپوستی بانک مرکزی علیه واردات خودرو!!!

به گزارش پایگاه خبری بانگ سروش، در حالیکه با پیگیری جدی مجلس و برخی نمایندگان دولت و وزارت صمت با طرح واردات خودرو همراه شده و واردات خودرو را تصویب کردند، شنیده‌ها حاکی از تلاش‌های بانک مرکزی برای زمین زدن طرح واردات خودرو به بهانه واهی کمبود ارز است!

منابع آگاه خبر از آن می‌دهند که مدیران بانک مرکزی که به‌دلیل عدم تسلط بر بازار ارز و فقدان سیاست درست ارزی، طی چند روزه اخیر با افزایش قیمت ارز مواجه شدند، دیواری کوتاه‌تر از واردات خودرو پیدا نکرده و بی‌تدبیری خود را با جان و امنیت مردم معامله کردند.

این درحالی است که بنابر گفته برخی نمایندگان مجلس طبق طرح مصوب دولت واردات خودرو هیچگونه بار ارزی نداشته و از محل صادرات و سرمایه‌گذاری خواهد بود.

لذا ضروری است نمایندگان محترم مجلس و شخص رئیس جمهور که ایثارگرانه با تصویب طرح واردات خودرو جلوی مافیای خودرو ایستادند، این بار اجازه ندهند مافیای خودرو با نقاب بانک مرکزی و استدلالات بی پایه افزایش قیمت ارز، طرح واردات خودرو را زمین بزنند!

لازم به ذکر است طرح واردات خودرو در بهترین شرایط کمتر از ۲ درصد منابع ارزی کشور را درگیر خواهد کرد.

یعنی چیزی کمتر از ارز تخصیص داده شده بانک مرکزی به گوشی‌های موبایل لاکچری مورد استفاده کمتر از ۴ درصد جمعیت کشور!!!!