بانگ سروش ؛لیونل مسی و کریس رونالدو هر کدام سعی در ثبت اسم خود به عنوان بهترین بازیکن تاریخ دارند و برای این مهم، به دنبال شکستن رکوردهای غیرممکن فوتبالی هستند.

به نقل از مارکا، روز گذشته بود که کریستیانو رونالدو با گلزنی به اوکراین توانست به رکورد ۷۰۰ گل در دوران فوتبالش دست یابد. لئو مسی با ۶۶۸ گل در تعقیب رونالدو است.  چند روز پیش نیز سرخیو راموس در تیم ملی اسپانیا به رکورد ۱۶۸ بازی ملی رسید و از رکورد ایکر کاسیاس عبور کرد.

رکوردها پی در پی توسط بازیکنان مختلف شکسته می شود و البته هنوز رکوردهایی در فوتبال هستند که یا در شرف جا به جا شدن هستند یا گذر از آنها بسیار سخت و شاید نشدنی باشد.

در زیر به رکوردهای فوتبالی اشاره خواهیم کرد:

بیشترین بازی‌های ملی: احمد حسن از مصر با ۱۸۴ بازی ملی از این حیث رکورددار است و بازیکنانی مثل سرخیو راموس درصدد گذر از این رکورد هستند. کاپیتان اسپانیا با ۱۶۸ بازی ملی در تعقیب احمد حسن است و از این حیث جزو ده بازیکن برتر دنیاست. هدف بعدی راموس گذر از ۱۷۶ بازی ملی جان لوئیجی بوفون است. کریستیانو رونالدو نیز با ۱۶۲ بازی ملی برای پرتغال می تواند از رکورد احمد حسن عبور کند.

بیشترین تعداد بازی در تیم های باشگاهی و ملی: پیتر شیلتون گلر سابق تیم ملی انگلیس از این حیث رکورد دار است. او ۱۳۹۰ بازی در دوران فوتبالش انجام داد و پس از او روجریو سنی گلر برزیلی با ۱۲۴۱ و ژاوی هرناندز با ۱۱۴۰ بازی قرار دارند.

بیشترین تعداد گل در یک دوره جام جهانی: ژوس فونتین فرانسوی در جام جهانی ۱۹۵۸ توانست به تنهایی ۱۳ گل به ثمر برساند و رکورد او به نوعی دست نیافتنی به نظر می رسد. میرو کلوزه مهاجم سابق آلمان در جام جهانی ۲۰۰۲ توانست ۸ گل به ثمر برساند و با زدن ۱۶ گل در تمام دوره های جام جهانی که حضور داشته، از این حیث رکورد دار است. رونالدو در جام های جهانی زننده ۷ گل بوده و به نظر نمی رسد که در جام جهانی قطر هم به حد نصاب ۱۶ گل برسد.

بیشترین گل در بازی های باشگاهی و ملی

رونالدو روز گذشته به رکورد ۷۰۰ گل رسید و حالا او یک گل با گرد مولر فاصله دارد. بالاتر از مولر و رونالدو، پوشکاش با ۷۰۹ گل، روماریو با ۷۴۸ گل، پله با ۷۷۹ گل و جوزف بیسکان با ۸۰۵ گل قرار دارند. لیونل مسی هم ۶۶۸ گله است و به نظر می رسد که به همراه رونالدو تا پایان دوران فوتبال شان از رکورد بیسکان گذر کنند.

بیشترین تعداد گل در بازی‌های ملی: این رکورد در اختیار علی دایی با ۱۰۹ گل است و رونالدو اکنون با ۹۵ گل ملی در تعقیب اوست. مسی ۶۸ گله است و نیمار هم در ۲۷ سالگی توانسته ۶۰ گل ملی را به ثبت برساند.

بیشترین تعداد گل در لیگ قهرمانان: کریستیانو از این حیث با ۱۲۷ گل رکورد دار است و مسی با ۱۵ گل اختلاف او را تعقیب می کند. رائول با ۷۱ گل زده سوم است و کریم بنزما نیز در رتبه چهارم قرار دارد.

بیشترین گل در یک سال: لیونل مسی سال ۲۰۱۲ میلادی توانست ۹۰ گل برای بارسا و تیم ملی آرژانتین به ثمر برساند و از رکورد ۸۵ گل گرد مولر در سال ۱۹۷۲ عبور کرد. مسی با ۸۲ گل در فصل ۱۲-۲۰۱۱ رکورد بیشترین گل در یک فصل فوتبالی را نیز در اختیار دارد. پس از او پله با ۷۵ گل قرار دارد(فصل ۵۸-۱۹۵۷).

بیشترین عنوان قهرمانی اروپا: پاکو خنتو اسطوره رئال با شش قهرمانی در رتبه اول قرار دارد و دی استفانو، ریال، ساراگا، آلونسو، لسمس، خوانیتو آلونسو، ماتئوس، پائولو مالدینی، کاستاکورتا و رونالدو ۵ عنوان قهرمانی در کارنامه دارند. از بین آنها فقط رونالدو هنوز در فوتبال فعالیت دارد. مسی، پیکه، راموس، مارسلو، واران، کروس، بنزما، ایسکو، کارواخال، ناچو، مودریچ، کاسیمیرو و گرت بیل نیز ۴ عنوان قهرمانی اروپا را به دست آورده اند.

بیشترین قهرمانی در جام جهانی: رکورد در اختیار پله است که در سال های ۱۹۵۸، ۱۹۶۲ و ۱۹۷۰ با برزیل فاتح جام جهانی شد.

بیشترین توپ طلا و کفش طلا: رونالدو و مسی هرکدام ۵ توپ طلا در کارنامه دارند و از حیث کفش طلا نیز مسی با کسب شش عنوان در رده اول قرار دارد. رونالدو ۴ کفش طلا دارد.