به گزارش بانگ سروش از دیدارنیوز، انتصابات پر حاشیه مدیر عامل شرکت ملی صنایع مس ایران موجب اعتراض کارگران و کارمندان مس شده است.

علی رستمی که نامش در سال ۱۴۰۰ با جدی‌تر شدن احتمال انتصابش در شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) بزرگ‌ترین هلدینگ اقتصادی کشور با انتشار فیش حقوقی ۹۲ میلیارد تومانی در برخی از رسانه‌ها مطرح شد، ابنبار در شرکت ملی مس ایران با حواشی دیگری مواجه شده است.

رستمی که با کلی حاشیه توانسته بود مدیرعاملی شستا شود در کمتر از ۶ ماه عزل شد و بعد از ظهر روزی که دیگر این پست را در اختیار نداشت بعنوان مدیر عامل ملی صنایع مس ایران شد و سکاندار این غول بورسی شد.

حال حدود ۵ ماه از انتصاب وی در شرکت ملی مس ایران می‌گذرد و همچنان حواشی از جمله اعتصابات و تظاهرات کارگران مس ورزقان و سونگون می‌گذرد.

انتصابات پر حاشیه این مدیرعامل از دیگر از مواردی است که موجب اعتراض کارگران و کارمندان مس شده است، به عنوان مثال شنیده‌های سایت «کرمان نو» حکایت از انتصاب اکبر پورمحمدی فرماندار سابق رفسنجان که ویدیو‌ی توهین او به پرسش یک خبرنگار باعث برکناری‌اش توسط وزیر کشور شد، به مدیرعاملی موسسه صندوق بازنشستگی مس حکایت دارد.

گفتنی است پورمحمدی برادر زن معاون پارلمانی رئیس جمهور است. آقای سید محمدحسینی معاون آقای رئیسی اصالتا کرمانی است و در یکسال اخیر انتصاباتی در کرمان و در شرکت‌های زیر مجموعه مس ایران را به او نسبت داده‌اند.