به گزارش پایگاه خبری بانگ سروش،دومین روز از رقابت‌های جام‌جهانی والیبال ۲۰۱۹ با دیدار تیم‌های ملی ایران و مصر از ساعت ۵:۳۰ در شهر ناگانوی ژاپن آغاز شد که که این مسابقه در نهایت با نتیجه ۳ بر یک و با امتیازهای  ۲۲ – ۲۵، ۲۶ – ۲۴، ۲۵ – ۱۸ و ۲۶ – ۲۴ به سود مصری‌ها خاتمه پیدا کرد.

ایگور کولاکوویچ برای ایران مسابقه از ترکیب سعید معروف، علی شفیعی، علی‌اصغر مجرد، میلاد عبادی‌پور، پوریا فیاضی، پوریا یلی و محمدرضا حضورت‌پور استفاده کرد.

مصر، پرافتخارترین تیم قاره سیاه است. این تیم در رقابت‌های انتخابی لیگ جهانی ۲۰۱۰ ایران را شکست داد. همچنین این تیم در رقابت‌های قهرمانی جهان ۲۰۱۰ توانست ایران را مغلوب کند. پیروزی مقابل ایران در فینال اولین دوره کشورهای اسلامی در جده و  رقابت‌های انتخابی لیگ جهانی ۲۰۱۳ در خانه و همچنین مسابقات قهرمانان قاره‌ها در سال ۲۰۰۹ از دیگر  پیروزی‌های تیم مصر مقابل ایران است.

ست نخست؛ ۲۵ بر ۲۲ به سود ایران
تیم ایران بازی را کمی بهتر از حریف شروع کرد و توانستند چند امتیاز از حریف خود پیش بیفتد. در امتیاز ۱۳ بر ۱۰ به سود ایران سرمربی مصر تقاضای وقت استراحت کرد و در امتیاز ۱۶ بر ۱۴ به سود ایران هم تیم‌ها به وقت استراحت فنی دوم رفتند. مصری‌ها دست از تلاش برنداشتند و در امتیاز ۱۸ بازی را به تساوی کشاندند تا این بار کولاکوویچ درخواست وقت استراحت فنی کند. این ست در نهایت با نتیجه ۲۵ بر ۲۲ به سود ایران خاتمه پیدا کرد.

ست دوم؛ ۲۶ بر ۲۴ به سود مصر
تیم ایران بدون تغییر ست دوم را هم خوب شروع کرد و با امتیاز ۵ بر ۲ توانست از حریف پیش بیفتد. در امتیاز ۸ بر ۶ به سود ایران تیم‌ها به وقت استراحت فنی اول رفتند، اما در ادامه مصری‌ها بازی را در امتیاز ۱۰ به تساوی کشاندند. در امتیاز ۱۴ بر ۱۴ کولاکوویچ تقاضای وقت استراحت فنی کرد و در امتیاز ۱۶ بر ۱۴ به سود مصری‌ها هر دو تیم به وقت استراحت فنی دوم رفتند. در امتیاز ۲۳ بر ۲۱ به سود ایران روند بازی تغییر کرد و سرمربی مصری‌ها تقاضای وقت استراحت فنی کرد. این ست در نهایت و در عین ناباوری با نتیجه ۲۶ بر ۲۴ به سود مصر خاتمه پیدا کرد.

ست سوم؛ ۲۵ بر ۱۸ به سود مصر
مصری‌ها ست سوم را خوب شروع کردند و همان ابتدا ۲ امتیاز سرویس مستقیم از ایران گرفتند. در امتیاز ۶ بر ۳ به سود مصر کولاکوویچ درخواست وقت استراحت فنی کرد و در ادامه کریمی جایگزین معروف شد. در امتیاز ۸ بر ۴ به سود مصر تیم‌ها به وقت استراحت فنی اول رفتند. در امتیاز ۱۶ بر ۱۲ به سود مصر تیم‌ها به وقت استراحت فنی دوم رفتند. این ست با نتیجه ۲۵ بر ۱۸ به سود مصر خاتمه پیدا کرد.

ست چهارم؛ ۲۶ بر ۲۴ به سود مصر
تیم ایرا این ست را بهتر از حریف شروع کرد. شاگردان کولاکوویچ با اضافه شدن سعید معروف نظم بهتری داشت.در امتیاز ۱۶ بر ۱۲ به سود ایران تیم‌ها به وقت استراحت فنی دوم رفتند. در ادامه اما اشتباهات عجیب و غریب بازیکنان ایران در امتیازات پایانی که به نظر می رسید از تمرکز کافی برخوردار نیستند سبب شد تا این ست پس از کش و قوس‌های فراوان با نتیجه ۲۴ بر ۲۶ به سود مصر تمام شود و شکست ناباورانه ای را برابر مصر تجربه کنیم.

مصر در بازی نخست خود با نتیجه ۳ بر یک استرالیا را شکست داد و ایران هم با همین نتیجه مغلوب روسیه شد.

سرمربی تیم ملی والیبال ایران: از نظر ذهنی و جسمی آماده مسابقات جام‌جهانی نیستیم

جام‌جهانی والیبال| کولاکوویچ: از نظر ذهنی و جسمی آماده نیستیم

ایگور کولاکوویچ پس از شکست ۳ بر یک تیم ملی والیبال ایران مقابل مصر در رقابت‌های جام‌جهانی در مورد این مسابقه اظهار داشت: اول از همه، به تیم مصر برای کسب این پیروزی تبریک می‌گویم. ما برای این مسابقات هنوز آماده نشده‌ایم. ما بنا به دلایل زیادی که وجود دارد از نظر ذهنی و جسمی برای این مسابقات آماده نیستیم.

وی ادامه داد: امروز در لحظات مهم، مخصوصاً در ست دوم و سوم خوب بازی نکردیم. در ست سوم و در امتیاز ۱۷ بر ۱۶ به حریف نزدیک شدیم، اما در نهایت باختیم. نتوانستیم مثل همیشه بازی کنیم و در نهایت با نتیجه ۳ بر یک بازنده شدیم.

سرمربی تیم ملی والیبال ایران در مورد غیبت امیر غفور در دیدار مقابل مصر گفت: غفور امروز آماده نبود تا این بازی را انجام دهد. من می‌خواستم (پوریا) یلی را در زمین ببینم. یلی بازیکن جوان و آینده‌داری است و امسال قهرمان جوانان جهان شد، بنابراین من می‌خواستم امروز او را در یک شرایط دشوار آزمایش کنم.

کولاکوویچ درمورد برنامه‌هایش برای مسابقات بعدی عنوان کرد: زمان زیادی برای ایجاد تغییرات وجود ندارد. ما آمادگی لازم برای این مسابقات طولانی را نداریم. امیدوارم بازیکنان بعد از این شکست ناراحت بوده و احساس بدی پیدا کنند تا انرژی خود را کمی در زمین تغییر دهند.

در ادامه جام‌جهانی والیبال تیم ملی ایران روز جمعه، ۱۲ مهر ۱۳۹۸ از ساعت ۵:۳۰ به مصاف کانادا خواهد رفت.

ادامه برنامه بازی‌های ایران در این دوره از پیکارها به شرح زیر است:

چهارشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۸: ایران – مصر، ساعت ۵:۳۰

جمعه ۱۲ مهر ۱۳۹۸ : ایران – کانادا، ساعت ۵:۳۰

شنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۸: ایران – استرالیا، ساعت ۱۱:۳۰

یک‌شنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۸: ایران – برزیل، ساعت ۸:۳۰

چهارشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۸: ایران – آمریکا، ساعت ۱۲:۳۰

پنج‌شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۸ : ایران – تونس، ساعت ۸:۳۰

جمعه ۱۹ مهر ۱۳۹۸: ایران – آرژانتین، ساعت ۵:۳۰

یک‌شنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۸: ایران – ژاپن، ساعت ۱۳:۳۰

دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸: ایران – ایتالیا، ساعت ۹:۳۰

سه‌شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۸: ایران – لهستان، ساعت ۷:۰۰