به گزارش پایگاه خبری «بانگ سروش» «کوروش نجفی پاشاکی» مدیرعامل هلدینگ صنایع عمومی تامین در گفت و گو با خبرنگار برنا درباره عملکرد مجموعه این هلدینگ و شرکت های ضمن تشکر از حمایت های محمد رضوانی‌فر مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا)، اظهار داشت: شرکت سرمایه‌گذاری صنایع عمومی تامین با ادامه توفیقات و افزایش شاخص‌های سودآوری و سهم بازار که از ۲ سال قبل شروع شده بود، در سال ۱۳۹۹ توانست با حمایت‌های «شستا» و تلاش موثر همکاران از اهداف از پیش تعیین شده، عبور کرده و رکودهای خود را بهبود ببخشد.
وی تاکید کرد: شرکت سرمایه‌گذاری صنایع عمومی تامین توانست با برنامه‌ریزی و اقدامات موثر در ایجاد شفافیت، استقرار حاکمیت شرکتی و عرضه شرکت‎‌ها در بورس اوراق بهادار، توسعه همکاری با بورس کالا و پیگیری در تحقق اخذ گزارش‌های حسابرسی شده مقبول از سازمان حسابرسی از دارایی‌ها و اموال سهامداران و ذینفعان حفاظت کند.
نجفی ورود به بورس را یکی از راهکارهای شفافیت عنوان و تصریح کرد:از مزایای قابل توجه پذیرفته شدن سهام شرکت‌ها در بازارهای ساختار یافته می‌توان به مواردی  از قبیل برخورداری از معافیت‌های مالیاتی، تسهیل تامین مالی، کشف قیمت، افزایش شفافیت، افزایش نقدشوندگی، تسهیل انتقال مالکیت و … اشاره کرد  که یکی از راهبردهای اصلی این شرکت جهت ورود هلدینگ و شرکت‌های زیر مجموعه به بازار بورس است.

ورود به بورس توسط شرکت سرمایه‌گذاری صنایع عمومی تامین

مدیرعامل هلدینگ صنایع عمومی می گوید: بر همین اساس و در راستای ارتقای شفافیت این هلدینگ تاکنون شرکت کشت و دام گلدشت نمونه اصفهان، شرکت کشت و دامداری فکا و شرکت کشاورزی و دامپروری ملاردشیر را وارد بازار بورس اوراق بهادار نموده و اقدامات لازم و پیگیری‌های نهایی جهت عرضه سهام شرکت سرمایه‌گذاری صنایع عمومی تامین تا یک ماه آینده صورت گرفته است.
وی توسعه همکاری با بورس کالا را یکی از استراتژی های محقق شده این شرکت عنوان و خاطرنشان کرد: این شرکت در راستای ارتقای شفافیت و صیانت از دارایی ذینفعان، تلاش کرده حداکثر ملزومات مربوط به مواد اولیه و مصالح مصرفی در پروژه‌ها، را از طریق بورس کالا تأمین کند. در این خصوص می توان به تأمین سیمان پروژه‌ها از طریق بورس کالا به ارزش ۱۵۰,۰۰۰ میلیون ریال اشاره کرد.
به گفته مدیرعامل هلدینگ صنایع عمومی تامین، این شرکت توانسته با اجرای سیاست‌گذاری‌های سه گانه شستا در حوزه‌های افزایش بهره‌وری و بازدهی دارایی‌ها، شفافیت اقتصادی و بورسی شدن شرکت‌های تابعه، برای اولین بار گزارشات حسابرسی شرکت اصلی را از وضعیت مشروط به وضعیت مقبول تغییر دهد که این دستاورد هلدینگ در کنار رشد سودآوری، بیانگر کیفیت سود و شفافیت عملکرد شرکت‌های تابعه است.
نجفی یادآور شد: رشد دو و نیم برابری گزارشات حسابرسی مقبول شرکت‌های تابعه در سال ۹۹از ۴۰% سال ۹۷ به ۱۰۰% ،حل و فصل پرونده‌های مالیاتی سنواتی و تسویه حساب و دریافت برگ قطعی تسویه از دارایی و برگزاری مجامع هلدینگ و شرکت‌های تابعه زودتر از سنوات گذشته از دیگر دستاوردهای این هلدینگ در راستای ارتقای شفافیت و بهبود عملکرد است.
پ/