به گزارش پایگاه خبری «بانگ سروش»، نشست صمیمی وزیر پیشنهادی نیرو آقای مهندس علی‌اکبر محرابیان با اعضای فراکسیون اشتغال و کارآفرینی مجلس شورای اسلامی صبح روز جمعه ۲۲ مرداد برگزار شد.

در این نشست که با حضور اعضای این فراکسیون و تعدادی دیگر از نمایندگان مجلس برگزار شد، مهندس محرابیان ضمن ارائه رئوس برنامه های کاری خود، به سوالات و مباحث منطقی مطرح شده از سوی نمایندگان پاسخ گفتند.

محرابیان در این جلسه ضمن تشریح برنامه‌های خود برای صنعت آب و برق اعلام کرد که با توجه به نیاز کشور به تولید ۳۰ هزارمگاوات برق، برنامه‌ای عملیاتی برای تولید این نیاز در یک برنامه ۴ ساله و در قالب سه طرح تولید ۱۰ هزار مگاواتی دارد.

وی در تشریح این برنامه یادآور شد: ۱۰ هزار مگاوات از این میزان با همکاری و مشارکت صنایع بزرگ کشور تولید خواهد شد.

وی در ادامه افزود: بخش دوم از این نیاز نیز توسط منابع دولتی و در صورت نیاز اخذ مصوبه مجلس در چهارچوب بودجه‌های سنواتی و به میزان ده هزار مگاوات از سوی وزارت نیرو اقدام به تولید خواهد شد.

مهندس محرابیان در بخش پایانی صحبت‌های خود اعلام کرد که ده هزار مگاوات سوم نیز در چهارچوب توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر که ظرفیت خوبی در کشور وجود دارد، تولید خواهد شد.

شهباز حسن‌پور رئیس فراکسیون اشتغال و کارآفرینی و نماینده سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی ضمن استقبال از مباحث مطرح شده و برنامه ارائه شده از سوی آقای مهندس محرابیان، حمایت فراکسیون اصناف و اشتغال را از ایشان برای تصدی وزارت نیرو اعلام کرد.