بیستمین دوره رقابت‌های والیبال قهرمانی آسیا امروز در حالی به پایان رسید تیم ملی ایران با برتری ۳ بر صفر برابر استرالیا عنوان قهرمانی را به خود اختصاص داد. ملی پوشان والیبال ایران در مرحله گروهی مسابقات نتیجه را برابر این تیم واگذار کردند و امروز به دنبال انتقام این شکست و کسب سومین قهرمانی در آسیا هستند.
تیم ملی والیبال ایران در فینال رقابت‌های قهرمانی آسیا مقابل تیم استرالیا به پیروزی رسید تا عنوان قهرمانی قاره کهن را از آن خود کند.
تیم ملی والیبال ایران قهرمان آسیا شد

ایگور کولاکوویچ تیم ملی را با ترکیب سعید معروف، میلا عبادی پور، محمد موسوی، امیر غفور، علی اصغر مجرد و محمدرضا حضرت پور را روانه زمین کرد.

ست نخست؛ ۲۵ بر ۱۴ به سود ایران 
نخستین امتیاز در این ست برای استرالیا ثبت شد. تیم ملی موفق شد با شروع بازی اختلاف امتیاز خوبی را ایجاد کند. ملی پوشان با سرویس و دفاع خوب تیم برتر زمین شدند و اجازه پیشروی به استرالیا را ندادند و نخستین تایم استراحت فنی را با نتیجه ۸ بر ۳ پیروز نزد ایگور کولاکوویچ رفتند. ایران با حمایت تماشاگرانش موفق شد عملکرد بهتری در سرویس و حمله داشته باشد و دومین تایم استراحت فنی را نیز با نتیجه ۱۶ بر ۹ با پیروزی پشت سر گذاشتند. تیم ملی در نهایت این ست را به آسانی و با نتیجه ۲۵ بر ۱۴ به سود خود خاتمه داد.

ست دوم؛ ۲۵ بر ۱۷ به سود ایران
نخستین امتیاز در اسن ست برای استرالیا ثبت شد و د رادامه بازی تا امتیاز ۴ برابر پیش رفتند اما شاگردان کولاکوویچ باردیگر موفق به ایجاد اختلاف امتیاز شدند و دومین تایم استراحت فنی را با نتیجه ۸ بر ۴ پیروز نزد سرمربی رفتند. سرویس های خوب موسوی ادامه داشت و امتیاز ۹ نیز برای ایران به دست آمد. استرالیا با چند سرویس خوب موفق شد اختلاف امتیاز را کاهش و حساب کار را ۱۰ بر ۸ کند اما در نهایت دومین تایم استراحت فنی با نتیجه ۱۶ بر ۱۰ به سود ایران همراه شد. در ادامه ملی پوشان کشورمان نمایش کم نقصی داشتند و توانستند با زیاد کردن فاصله ست دوم را با نتیجه ۲۵ بر ۱۷ به سود خود خاتمه دهند.

ست سوم؛ ۲۵ بر ۲۱ به سود ایران
نخستین امتیاز در این ست برای ایران ثبت شد.این ست نیز مانند  ست دوم در ابتدای بازی برابر پیش رفت و در نهایت ست نخست با نتیجه ۸ بر ۷ به سود ایران همراه شد. در ادامه استرالیا با زدن سرویس و دفاع بهتر اجازه پیشروی را از ایران گرفت تا بازی همچنان مساوی پیش رود و با کسب دو امتیاز متوالی شاگردان لبدف بازی با نتیجه ۱۵ بر ۱۳ به سود استرالیا شد. سرویس زیباو تماشایی قائمی کار را برای ایران در امتیاز ۱۵ برابر کرد و در نهایت دومین تایم استراحت فنی هم با نتیجه ۱۶ بر ۱۵ به سود ایران شد. ایران در ادامه برتری را حفظ و با امتیاز ۲۵ بر ۲۱ این ست را هم به سود خود خاتمه داد.

تیم ملی والیبال ایران در سال ۲۰۱۱ و ۲۰۱۳ عنوان قهرمانی در آسیا را کسب کرده و استرالیا تنها یک بار در سال ۲۰۰۷ عنوان قهرمانی را کسب کرده است.

بهترین‌های جام بیستم معرفی شدند/ سه عنوان «برترین» به ایران رسید

معروف بهترین پاسور شد، موسوی بهترین مدافع

مسئولان برگزار کننده مسابقات قهرمانی ۲۰۱۹ والیبال آسیا در پایان این رقابت ها بهترین های این دوره از بازی ها را انتخاب کردند که به شرح زیر است:

* توماس ادگار عنوان باارزش ترین بازیکن را کسب کرد.

* یوکی ایشیکاوا بهترین دریافت کننده  این مسابقات شد.

٭ ساموئل واکر دومین دریافت کننده قدرتی این دور از رقابت ها شناخته شد.

٭ یانگ سونگ از چین برترین مدافع

*  سید محمد موسوی به عنوان دومین دفاع مسابقات در بین برترین ها قرار گرفت.

* امیر غفور از تیم ملی والیبال ایران به عنوان بهترین پشت خط زن انتخاب شد.

* یاماموتو از کشور ژاپن به عنوان بهترین بازیکن آزاد انتخاب شد.

* سعید معروف کاپیتان ملی پوشان والیبال ایران بهترین پاسور این بازی ها را بار دیگر از آن خود کرد.

پیروزی بر استرالیا مُهر تاییدی بود بر کیفیت بالای تیم ملی ایران

پیروزی بر استرالیا مُهر تائید کیفیت بالای ایران

سرمربی تیم ملی والیبال ایران گفت: پیروزی بر استرالیا با کیفیت بالای تیم ایران مهر تایید زد.

ایگور کولاکوویچ سرمربی تیم ایران بعد از پیروزی تیمش برابر استرالیا و کسب عنوان قهرمانی مسابقات قهرمانی آسیا، گفت: ما امروز توانستیم بر کیفیت بالای تیم ایران مهر تاییدی بزنیم.

کولاکوویچ ادامه داد: این تیم بهترین و قوی‌ترین تیم آسیا است. قبل از این مسابقات چه به لحاظ روحی و روانی و چه به لحاظ فیزیکی نتوانستیم خیلی آماده این بازی‌ها باشیم. با توجه به شکستی دور اول مقابل استرالیا داشتیم، توانستیم نقاط ضعف خود را شناسایی کنیم و در نهایت به قهرمانی دست پیدا کنیم.

وی درباره حضور غفور، معروف و موسوی در ترکیب تیم رویایی این رقابت‌ها گفت: طبیعی بود که با توجه به کیفیت بالای تیم ایران، بازیکنانی از این تیم به عنوان برترین‌ها انتخاب می‌شدند.