به گزارش پایگاه خبری «بانگ سروش»؛ مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو سه راهبرد کلان در زمینه جهاد در تامین، همت در تولید و شتاب در تحویل را گام‌های عملیاتی این خودروساز جهت تحقق شعار سال جهش تولید دانست.

برپایه این گزارش، فرشاد مقیمی مدیر عامل گروه صنعتی ایران خودرو، ضمن اشاره به این مطلب افزود: برای تحقق رهنمودهای مقام معظم رهبری در خصوص شعار جهش تولید، گام های موثری خواهیم برداشت.

وی با تاکید بر این که از روز سوم فروردین ماه جلسات مستمری با حضور مدیران ایران خودرو برگزار شده است، افزود:  برای عملیاتی شدن سه راهبرد کلان،مواردی مانند تامین نقدینگی و مواد اولیه تولید، توسعه محصولات جدید، تحریک بازار، ارتقای کیفیت، به روز رسانی معوقات و… ترسیم شده است.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو تصریح کرد: درسال جاری تولید و عرضه ۶۰۰ هزار دستگاه انواع خودرو سواری و وانت در دستور کار قرار دارد.

مقیمی تاکید کرد: برای تحقق این میزان تیراژ باید روزانه ۲۵۰۰ دستگاه خودرو تولید شود که در این زمینه همکاری و همدلی زنجیره تامین را را می طلبد.

وی یادآور شد: در جلسه‌ای با حضور انجمن‌های تخصصی قطعه سازی و برخی از سازندگان، راه‌های تحقق شعار سال و نقش قطعه سازان مورد بررسی قرار گرفت.

مدیر عامل گروه صنعتی ایران خودرو همچنین گفت: در این جلسه قطعه سازان نیز برای تحقق برنامه‌های ایران خودرو در سال جهش تولید اعلام آمادگی کردند.