به گزارش پایگاه خبری بانگ سروش،رئیس پلیس فتا تهران بزرگ از دستگیری فردی خبر داد که با سوء استفاده از اعتماد دوستش اقدام به دسترسی غیر مجاز و هک سیستم رایانه ای و اخاذی از وی می کرد.

سرهنگ تورج کاظمی رئیس پلیس فتا پایتخت در تشریح این خبر اظهار کرد: در پی شکایت خانمی ۳۰ ساله ساکن شرق تهران مبنی بر اینکه در شبکه اجتماعی ایمو با فردی ناشناس آشنا که با جلب اعتماد شاکی تعدادی از تصاویر شخصی و محرمانه او را گرفته و در قبال آن هم وی تعدادی از تصاویر خودش را برای شاکی ارسال کرده بود تا بتواند اعتماد او را بیشتر جلب کند و نقشه های پلید بعدی خود را عملی سازد.

شاکی در ادامه اظهارات خود گفت : با گذشت چند ماه متهم یک نرم افزار کاربردی برایم فرستاد که با تعریف از خدمات متنوع نرم افزار آن را در سیستم رایانه ای شخصی ام نصب کردم، غافل از این که  این نرم افزار  اطلاعات داخل گوشی همراهم را به سرقت می برد و پس از مدتی متوجه شدم تمام برنامه ها و شبکه های اجتماعی من توسط  وی هک و او به تمام عکس ها ، فیلم ها و اطلاعات شخصی و خانودگی من دسترسی پیدا کرده است.

سرهنگ کاظمی افزود :  شاکیه درادامه گفت آزار و اذیت این فرد از اینجا شروع  و چهره  واقعی اش نمایان شد و از آن پس با ارسال تصاویر و فیلم های شخصی ام از من اخاذی می‌کرد و چند بار درخواست هایش  را اجرا کردم که وی هر بار درخواست دیگری داشت تا اینکه از من خواست از خودم فیلم آزاد تهیه کنم و برایش بفرستم و به محض اینکه اعتراض می کردم  تهدید به انتشار فیلم های خصوصی ام را می کرد و چند بار هم از من مبالغی گرفته است ولی دست از اخاذی و مزاحمت بر نداشته و مدام از من درخواست پول می کرد .

رئیس فتا تهران بزرگ با اشاره به اقدامات پلیس در این خصوص بیان نمود : با توجه به اهمیت موضوع ،پرونده در دستورکارکارشناسان این پلیس قرار گرفت و  تجسس های خود را برای شناسایی متهم آغاز کردند پس از بررسی های فنی و پلیسی،  محل اختفای متهم به هویت ( ف. ت) در حوالی غرب تهران مورد شناسایی شد .

این مقام انتظامی در ادامه گفت : پس از هماهنگی با دادسرای مبارزه با جرایم رایانه ای تهران ، متهم در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر و به پلیس انتقال یافت و در سیستم رایانه ای متهم ، بد افزار هک و تمامی فیلم ها و عکس های خصوصی شاکیه مشاهده و در اختیار پلیس قرار گرفت ، متهم پس از مواجهه با شاکی و ادله فنی پلیس لب به اعتراف گشود و گفت با هدف اخاذی و کسب درآمد نامشروع با شاکی ارتباط دوستانه گرفتم ، پس از مدتی روابط دوستانه و سالم ، اعتماد او را جلب کرده و بارها برایش عکس هایم را می فرستادم تا اینکه با ارسال بدافزاری توانستم سیستم رایانه ای او را هک کنم و به اطلاعات شخصی و خانوادگی او دسترسی پیدا نمایم سپس شروع به تهدید و اخاذی از وی کردم.

رئیس پلیس فتا تهران در ادامه گفت: نتیجه اعتماد بی جا و کورکورانه کاربران منجر به دردسر و ناراحتی برای آنها می گردد اما افرادی که پا را از قانون فرا تر گذاشته و به دنبال منافع شخصی و غیر اصولی و خارج از چارچوب قانون و مقررات فضای مجازی باشند قطعا با برخورد پلیس و دستگاه قانون گذار مواجه می گردند. لذا پرونده پس از بررسی پلیس و جمع آوری ادله لازم ، به دادسرای مبارزه با جرایم رایانه ای ارسال شد.