به گزارش پایگاه خبری «بانگ سروش»؛ سیدفرشاد علامه، در نشستی که در محل ستاد دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار شد، در مورد افزایش موارد ابتلا به کرونا و بازگشت به روزهای بحرانی اسفند ۹۸ هشدار داد و به ارائه گزارشی از وضعیت بیماری کرونا در سطح دانشگاه علوم پزشکی تهران پرداخت.

وی با اشاره به افزایش موارد ابتلاء به کرونا در کشور، خاطرنشان کرد: متأسفانه با روند کنونی موارد ابتلاء به کرونا، در حال بازگشت به روزهای بحرانی اسفند ۹۸ هستیم.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی تهران به وضعیت بستری‌های کرونایی در بیمارستان‌های تابعه دانشگاه علوم پزشکی تهران اشاره کرد و افزود: در حال حاضر ۴۸۵ نفر بیمار کرونایی در بیمارستان‌های دانشگاهی تابعه علوم پزشکی تهران بستری هستند که از این تعداد، ۱۷۷ بیمار در بخش‌های مراقبت‌های ویژه قرار دارند.

علامه صحبت‌هایش را اینگونه ادامه داد: البته برخی از بیماران کرونایی بستری در بخش‌های عادی نیازمند مراقبت‌های ویژه هستند که منتظر خالی شدن تخت‌های ICU هستیم.

وی در ادامه تاکید کرد: اگر همین روند ادامه یابد، ممکن است نتوانیم جوابگوی بیماران بستری باشیم. بنابراین، لازم است که مردم با رعایت اصول بهداشتی، از روند رو به افزایش ابتلاء به کرونا پیشگیری کنند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی تهران با اعلام اینکه درصورتی‌که مجبور شویم باید از تخت‌های سایر بیماران غیر کرونایی استفاده کنیم، گفت: نگران هستیم با این روند به روزهای بحرانی اسفند ۹۸ باز گردیم. در روزهای ۱۷ تا ۲۳ اسفند ۹۸، بیشترین میزان بستری را داشتیم که در حال حاضر به آن روزها نزدیک می‌شویم.