در حالی که آبی پوشان این فرصت را داشتند تا با یک پیروزی ۳ امتیازی و بدون محروم و مصدوم آماده حضور در دیدار مهم هفته چهارم مقابل پرسپولیس شوند، این فرصت از دست استراماچونی و شاگردانش خارج شد و حالا این مربی، چند بازیکنش را برای رویارویی با سرخپوشان پایتخت، در اختیار ندارد.

استقلالی‌ها که در دقایق ابتدایی بازی توسط مهدی قائدی دروازه میزبانشان را باز کردند، در دقیقه ۷۰ برتری خود را از دست دادند و تا پایان بازی نتوانستند زمینه اولین پیروزی فصل خود را فراهم کنند.

۲ امتیازی که در این بازی از دست استقلال پرید، تنها خسارت آنها پیش از دیدار با پرسپولیس نبود. در دقایق پایانی بازی فرشید اسماعیلی با کارت قرمز داور جریمه شد تا با محرومیت این مسابقه حساس را از دست بدهد.

اسماعیلی که در آخرین دربی برگزار شده با از دست دادن یک ضربه پنالتی از سوی هواداران تیمش متهم ردیف اول شکست در آن بازی شناخته شد و هواداران تا مدتها رابطه خوبی با او نداشتند، دربی پیش رو را هم به این ترتیب از دست داد تا همچنان داستان وی و دربی ادامه داشته باشد.

اسماعیلی انگیزه‌های زیادی داشت تا در دربی ۹۰ عملکردی خوب ارائه کرده و خاطرات تلخ دربی ۸۹ را از بین ببرد که این کارت قرمز کار دست او داد و این هافبک آبی پوشان برای رسیدن به این آرزو باید حداقل تا ۱۷ بهمن که تاریخ برگزاری دربی ۹۱ است، صبر کند.

شیخ دیاباته مهاجم بلند قامت آبی پوشان بعد از آن که زمینه ساز تک گل تیمش در این بازی شد، به دلیل مصدومیت قادر به ادامه بازی نشد. برخی شنیده‌ها حکایت از شدت مصدومیت این بازیکن دارد و این که دیاباته هم به دلیل مصدومیت قادر به حضور در دربی نخواهد بود.

این حکایت برای قائدی هم وجود دارد. زننده تک گل آبی پوشان در هفته سوم هم با مصدومیتی جزیی مواجه است که خطر غیبت در دربی او را هم تهدید می‌کند.

اگر اینها را اضافه کنیم به غیبت فرشید باقری دیگر مهره مصدوم آبی پوشان، دیده می شود استراماچونی نمی‌تواند در اولین تجربه حضورش در دربی همه مهره هایش را در اختیار داشته باشد و این کار را برای او سخت خواهد کرد.

دیدار دو تیم استقلال و پرسپولیس از هفته چهارم رقابتهای لیگ برتر از ساعت ۱۸:۴۵ روز یکشنبه ۳۱ شهریور و به میزبانی آبی پوشان، در ورزشگاه آزادی برگزار خواهد شد.