عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در حاشیه شرکت در جلسه معارفه استاندار جدید قزوین گفت: در شرایط کنونی آنچه بعد از ۴۰ سال حادث شده و با همه فرازو فرودها در شرایطی هستیم که در ردیف شش خبر اول دنیا هستیم که وزن ما و تأثیر گذاری در مسائل منطقه را نشان می‌دهد.

وی در خصوص لغو روادید برای زائران اربعین هم گفت: برنامه ریزی های لازم مبتنی بر تجربه‌های سال‌های قبل صورت گرفته و در همه حوزه‌های پشتیبانی و تدارکات و خدمات کنسولی کارهای لازم صورت گرفته است.

به نقل از خبرگزاری مهر، وزیر کشور بیان کرد: همچنین با همکاری مسئولان کشور عراق با لغو ویزا نسبت به کاهش هزینه‌های زائران و تسریع در کارها اقدام شده و بازگشایی مرز خسروی از فردا طی مراسمی انجام خواهد شد و امور زیرساختی هم با توجه به تجربیات سال‌های قبل امسال شرایط را بهتر کرده‌ایم تا زائران با شرایط راحت تر و سهل تری اعزام شوند.

پیگیر مشکلات کارگران هستیم

وی در پاسخ به این پرسش که جامعه کارگری استان با مشکلات زیادی روبروست و برای اعتمادسازی باید به این مطالبات پاسخ منطقی و به موقع داد اظهار داشت: حوزه کارگری متولی دارد ما از منظر حوزه‌های سیاسی و کارگری و هم از منظر مسائل امنیتی تلاش می‌کنیم تا با پیش بینی و پیشگیری لازم نسبت به رفع مشکلات اقدام کنیم.

رحمانی فضلی یادآور شد: در حوزه خدمات رسانی و پاسخگویی مناسب کارهایی را پیگیری کرده‌ایم و در این حوزه هم معاونت اقتصادی و هم استانداران بسیار فعال هستند و در کنار آن معاونت امنیتی و سیاسی هم اقدامات لازم را انجام می‌دهند و در صورت نیاز وزیر کشور هم ورود خواهد کرد تا مشکلات حل شود.

ورود پول‌های کثیف در انتخابات رصد می‌شود

وی در خصوص جلوگیری از ورود پول‌های کثیف در انتخابات اظهار داشت: در این زمینه مجموعه نظرات را جمع بندی و ارائه می‌دهیم و قانون لازم را که بر اساس لایحه تنظیم کرده‌ایم به مجلس ارائه داده‌ایم و تلاش می‌کنیم همه هزینه‌ها را از مبدا تا مقصد در حوزه انتخابات رصد کنیم و حتماً باید این هزینه‌ها بر اساس یک نظام مالی و حسابداری دقیق صورت بگیرد.

وزیر کشور همچنین گفت: البته هنوز این قانون تصویب نشده و باید در زمان باقی مانده این موضوع اتفاق بیفتد اما در همین حد که با آن مواجه می‌شویم و شاهد تخلفات هستیم اگر گزارش‌های مستندی داشته باشیم حتماً گزارش مستند را جمع بندی می‌کنیم و به قوه قضائیه برای برخورد ارائه می‌دهیم.