به گزارش خبرنگار ورزشی پایگاه خبری «بانگ سروش»؛ روح‌الله رستمی، قهرمان پارالمپیک، مدتی پیش در اقدامی خیرخواهانه اعلام کرد که هدیه ارزشمند انگشتر مقام معظم رهبری را که به وی اهدا شده بود، به نفع آزادی زندانیان جرایم مالی، در معرض فروش گذاشته است.

این انگشتر عقیق که مدتی پیش شخصا توسط حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، به این ورزشکار افتخار آفرین تقدیم شده بود، به همت سایت ایسام، توانست رکورد پایه ۲۰ میلیون تومانی را به نفع امور خیریه بشکند و با قیمت قابل توجه ۱۰۰ میلیون تومان به فروش برسد.

روح‌الله رستمی، این عمل خیرخواهانه را به نفع زندانیانی که به خاطر مبلغی اندک در زندان به سر می‌برند، آغاز کرد و با فروش این انگشتر، به هدف انسانی خود نزدیک‌تر شده است.

رستمی پیش از این گفته بود که این هدیه را بیشتر از جانش دوست دارد؛ اما آن را برای کاری پر خیر و برکت به حراج می‌گذارد.

لازم به ذکر است که این انگشتر سرخ رنگ از روز یکشنبه (۲۵ اردیبهشت‌ماه) در سایت esam.ir که یک سایت حراج اینترنتی در ایران است، به مزایده گذاشته شد تا موجبات آزادی جمعی از مددجویان بدهکار در موضوعات مالی و محکومیت‌های دیه ناشی از حوادث کارگاهی یا سوانح رانندگی را فراهم کند. خریداران به دلیل ارزش معنوی این انگشتر و همراهی با نفس عمل خیرخواهانه رستمی، قیمت آن را پنج برابر قیمت پایه بالا بردند و در نهایت این انگشتر به مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان توسط سایت حراج اینترنتی ایسام به فروش رسید.

سایت مجموعه ایسام که سابقه‌ ای در این کارهای خیرخواهانه نیز دارد، در امر دادو ستد به نفع امور خیریه، پیش از این نیز معاملاتی از این دست را انجام داده است که از آن میان می‌توان به فروش یک دستگاه خودرو نیسان، مربوط به سریال «نیسان آبی»، به نفع زندانیان محکوم به پرداخت دیه، یک تابلو نقاشی اثر زنده‌یاد حسین پناهی به نفع زنان بی سرپرست، کلاه امیرحسین فتحی، عینک مهرداد صدیقیان، عینک امیرحسین قیاسی و … در جهت اهداف خیرخواهانه اشاره کرد.

روح‌الله رستمی که نامش علاوه بر قهرمانی در رشته وزنه‌برداری معلولان جهان، با کارهای انسان دوستانه نیز گره خورده است، متولد سال ۱۳۶۸ در شهر قم است. این ورزشکار، با شکستن رکورد پاراوزنه‌برداری در سال ۲۰۲۱ توانست نام خود را به عنوان یک ورزشکار ایرانی، در سطح جهان بر سر زبان‌ها بیندازد.

این ملی پوش دسته ۶۷٫۵ کیلوگرم معلولین ایران، تا پیش از پارالمپیک لندن افتخارات زیادی را در رده سنی جوانان به دست آورده بود که از آن میان می‌توان به کسب مدال طلای مسابقات جهانی آمریکا و مدال نقره در مسابقات جهانی مالزی اشاره کرد. رستمی در مسابقات پارالمپیک ۲۰۱۲ لندن با مهار وزنه ۲۰۸ کیلوگرمی، پس از وزنه‌بردار چینی و بالاتر از وزنه‌بردار اهل کشور مصر، موفق شد که نشان نقره این مسابقات را دریافت کند.

لازم به ذکر است که سایت «ایسام» یک پلتفرم آنلاین برای خرید، فروش و مزایده است. شما می‌توانید در سایت ایسام فعالیت خود را چه به عنوان فروشنده، چه خریدار، انجام دهید. ایسام، این امکان را در اختیار کاربران ایرانی قرار می‌دهند تا بتوانید خرید و فروش خود را از هر نقطه ایران و با استفاده از داده‌های این سایت به سرانجام رسانند.

سازوکار خرید و فروش در قالب مزایده، تخصص اصلی گردانندگان ایسام است. یعنی ابزاری جالب و سرگرم‌کننده برای هر قشر از دو سوی خرید و فروش. شرکت‌کنندگان در این سایت می‌توانند قیمت‌های پیشنهادی خود برای خرید هر کالایی را به صورت اتوماتیک ثبت کنند و شانس خود را برای به دست آوردن کالای مورد نظر بیازمایند.