به گزارش پایگاه خبری «بانگ سروش»؛ محمد گلچین‌راد معاون توسعه منابع انسانی ایران‌خودرو و رئیس ستاد مقابله با کرونای گروه صنعتی ایران خودرو گفت: این گروه صنعتی ضمن تولید اقلام بهداشتی نسبت به کاهش تراکم نیروی انسانی و شیفت بندی در کنار ضد عفونی کردن خطوط تولید و تجهیزات اقدام کرده است.

وی افزود: اقدامات پیشگیرانه ایران خودرو در مقابله با ویروس کرونا مطابق دستورالعمل جامع مقابله با کرونا برگرفته از پروتکل های بهداشتی وزارت بهداشت و ستاد مبارزه با کرونا ادامه دارد.

معاون توسعه منابع انسانی ایران‌خودرو خاطرنشان کرد: این خودروساز  همزمان با آغاز سال کاری سال جدید اقداماتی جهت مقابله با ویروس کرونا انجام داده  و هم اکنون تمامی فضاهای کاری، خطوط تولید، تجهیزات و محاوط، قبل از ورود پرسنل به صورت کامل ضد عفونی شده و این روند به صورت مستمر ادامه دارد.

وی برحفظ و صیانت کارکنان در مقابله با ویروس کرونا تاکید کرد: کارکنان و خانواده آنان اطمینان خاطر داشته باشند که مطابق با دستورالعمل جامع، شرکت از شرایط مطلوب بهداشتی برخوردار است.

گلچین‌راد افزود: همانند اسفندماه سال گذشته مادران دارای فرزند زیر ۱۶ سال، افراد دارای بیماری خاص و جانبازان گرامی تا پایان فروردین‌ماه در قرنطینه خانگی و شرایط دور کاری خواهند بود.

وی همچنین تصریح کرد: توزیع ماسک و ژل بین پرسنل، ضد عفونی کردن تمامی خطوط تولید ، اماکن ، ماشین های حمل قطعات و خودرو، سرویس های رفت و آمد به صورت مستمر، تغییر سیستم آب رسانی در سرویس های بهداشتی بدون دخالت دست، و اجرای اقدامات کنترلی نظیر تب سنجی کلیه ورودی‌های شرکت از مهمترین اقداماتی است که برای مقابله باشیوع ویروس کرونا در گروه صنعتی ایران خودرو انجام می‌شود.

رئیس ستاد مقابله با کرونای گروه صنعتی ایران خودرو در پایان گفت: سرپرستان و سرکارگران آموزش‌های لازم را برای فراهم ساختن محیط کار و تولید امن را در مقابله با ویروس کرونا و چگونگی رعایت پروتکل‌های بهداشتی را آموزش دیده و توسط مدیران مجموعه ارزیابی می‌شوند. بسته بهداشتی حاوی  ژل ضد عفونی کننده، ماسک و اطلاعاتی در این زمینه در بدو ورود به تمامی کارکنان اهداء می‌شود.