امیر قلعه‌نویی بعد از سه روز از مصاحبه جنجالی اش بعد از بازی هفته هشتم برابر سایپا در نقش جهان بیانیه دیگری در تکمیل حرف‌هایش منتشر کرد.

مصاحبه جنجالی امیر قلعه‌نویی بعد از تساوی بدون گل برابر سایپا با واکنش‌های زیادی از سوی رسانه ها و کارشناسان و کابران فضای مجازی همراه بود و حالا او در اینستاگرامش بیانیه تازه‌ای را منتشر کرده که البته لحن آن متفاوت با تندی و عصبانیت لحظه‌ای بعد از بازی سایپاست.
او در این بیانیه جدید اعتراضی جدی را نسبت به فضای ورزشگاه‌ها و فحاشی سازمان یافته به زبان آورده است: «این روزها فضای ورزشگاه‌ها آزاردهنده شده. نه فقط به خاطر این‌که من (قلعه‌نویی) هدف فحاشی سازمان‌یافته‌ی عده‌ای شده‌ام. هواداران واقعی تیم‌ها به دلایل مختلف و از جمله همین فضای ناپاک فحاشی ترجیح می‌دهند به ورزشگاه نروند و این باعث شده عملاً‌اختیار سکوها به دست عده‌ای فحاش بیفتد. این‌ها هوادار نیستند. بنده‌ی پولند و هر روز ممکن است به یک سمت بچرخند.»
او البته این بار هم یک عده و به طور خاص یک باشگاه رقیب را(بدون ذکر نام) مسئول این اتفاقات می‌داند: «عده‌ای در یک باشگاه، از زمانی که تیم من تبدیل به رقیب اصلی‌شان شد، اتاق فکری تشکیل داده‌ند تا با فحاشی به ناموس و خانواده‌ی من سپاهان را از دایره‌ی رقابت خارج کنند. بیایید سابقه‌ی این جریان اخیر را مرور کنید. این جریان از قائم شهر شروع شد. شما می‌توانید از رییس کانون هواداران نساجی بپرسید. در آن روز فحش‌های سازماندهی شده شکل گرفت و تا امروز در تمام ورزشگاه‌ها – بجز اصفهان-ادامه دارد. از مسئولین ورزشگاه خرم‌آباد بپرسید. قبل از بازی به ما گفتند جایگاه فلان، منتسب به یک باشگاه خاص است و از آن‌جا به شما توهین می‌شود و کاری هم از ما برنمی‌آید. در سایر ورزشگاه‌ها هم به همین ترتیب. هربار هم ناظر بازی گزارش می‌کند اما واکنشی از کمیته‌ی اخلاق و انضباطی که به کوچک‌ترین مسائل مثل عکس پروفایل بازیکن‌ها ورود می‌کنند، نمی‌بینیم. هیچ‌کس هم پی ماجرا را نمی‌گیرد که این فحاشی گسترده و سازمان‌یافته از کجا ریشه دارد. نه رسانه‌ها و نه همین صدا و سیما.»

قلعه‌نویی که متن بیانیه اش نسبت به آن کنفرانس فوق تند، لحن ملایم‌تری به خود گرفته با اشاره به آن حرف‌هایی که بعد از بازی برابر سایپا در سالن نشست خبری زده بود می‌گوید: «من بابت لغزش کلام و خارج شدنم از دایره‌ی ادب شهامت و شجاعت عذرخواهی را دارم. اما آیا مدیران آن تیمی که هوادارانش نود دقیقه بدترین الفاظ را به من نسبت دادند هم حاضرند از من عذرخواهی کنند؟ آیا فدراسیون، کمیته های اخلاق و انضباطی در این جفایی که به من و خانواده ام شده و خواهد شد واکنشی خواهند داشت.»

شاید مهمترین بخش متنی که قلعه‌نویی در اینستاگرامش منتشر کرده جایی باشد که او به مسئولان فوتبال ایران هشدار می‌دهد. او می نویسد: «این جریان اگر جلویش گرفته نشود به روزی می‌رسیم که هیچکسی از این فحاشی سازمان‌یافته در امان نخواهد بود.»