حدود دو هفته پیش، «علی فرجی» مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی هلال احمر بازداشت شد. در ادامه برخورد با تخلفات، از افراد پشت پرده تخلفات سازمان تدارکات پزشکی رونمایی و عصر امروز، خبری مبنی بر استعفای «علی اصغر پیوندی» رئیس جمعیت هلال احمر نیز منتشر شد که البته در نهایت تأیید نشد.

به گزارش «بانگ»، پس از آن، «علی نوبخت» در پیامی از دستگاه های نظارتی برای شناسایی سرشاخه های فساد در سازمان هلال احمر تشکر کرده است. به گزارش «تابناک»؛ در پیام نوبخت آمده است: به عنوان نماینده رئیس جمهور در شورای عالی هلال احمر از تلاش های نهادهای نظارتی از جمله بازرسی ویژه رئیس جمهور و حراست هلال احمر و وزارت اطلاعات و اطلاعات سپاه که در شناسایی و دستگیری سرشاخه های فساد و نفوذی در هلال و تحویل آنها به مقامات قضایی مبذول فرموده اند، تشکر می نمایم. امید است بدنه مطهر هلال احمر به ویژه اعضای عالی رتبه شورای عالی که در این زمینه مصوبات موثری داشته اند، همچون گذشته با راهنمایی نماینده محترم ولی فقیه خدمات شبانه روزی و بشردوستانه خود را ادامه دهند.

اکنون نزدیک دو هفته از بازداشت «علی فرجی» مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی هلال احمر می گذرد و این سازمان همچنان بدون رئیس اداره می شود. در ادامه برخورد با عوامل متخلف در سازمان تدارکات پزشکی هلال احمر، نامبرده توسط یکی از نهادهای ضابط قوه قضائیه بازداشت شد. «ح. ا.» که گفته می شود، یکی از سفرای افتخاری است طی سال های اخیر از طریق نفوذ و شبکه سازی توانسته بود اعتماد برخی مدیران هلال احمر را جلب و به عنوان وارد کننده دارو و تجهیزات پزشکی خود را مطرح نماید.

اکنون خبرهایی در برخی رسانه ها و شبکه های اجتماعی مبنی بر استعفای «علی اصغر پیوندی» رئیس جمعیت هلال احمر منتشر شد که مورد تأیید قرار نگرفت. هرچند گفته می شود، احتمال دارد تا آخر هفته جاری این اتفاق بیفتد؛ در غیر این صورت نامه ای خطاب به رئیس جمهور در مورد تخلفات هلال احمر نوشته شده که منتشر خواهد شد.

باتوجه به مطرح شدن مساله تحقیق و تفحص از هلال احمر که قرار است در صحن علنی مجلس پیرامون آن تصمیم گیری شود، برخی منابع، خبر از ریاست آتی «سیدسلمان سامانی» عضو شورای عالی جمعیت هلال احمر می دهند.

گفته شده که در آینده نزدیک سکان هدایت جمعیت هلال احمر به دست سلمانی که دندانپزشک است، سپرده خواهد شد. سامانی علاوه بر اینکه عضو شورای عالی جمعیت است، مناصبی نظیر سخنگویی و معاونت پارلمانی وزارت کشور را برعهده داشته و هم اکنون معاون امور هماهنگی وزیر کشور است.

اواخر سال گذشته، اخباری در خصوص فعالیت‌های غیر شفاف برخی نهادهای وابسته به جمعیت هلال احمر در رسانه ها منتشر شد. در همین راستا، شورای عالی هلال با ورود به این موضوعات محدودیت هایی را برای فعالیت های اقتصادی این سازمان ایجاد کرد. «غلامحسین اسماعیلی» سخنگوی قوه قضاییه نیز پیش از ظهر سه شنبه، در مورد بازداشت رئیس سازمان تدارکات پزشکی هلال احمر گفت: «اصل بازداشت درست است و مربوط به نحوه واردات دارو با ارز دولتی و گران‌فروشی در بازار آزاد است. تعدادی از افراد در این رابطه بازداشت شده و پرونده در مرحله تحقیقات مقدماتی است.»