بانگ سروش؛ سرهنگ کارآگاه قاسم دستخال گفت: با وقوع ۱۰فقره سرقت از پست‌های برق در مناطق مختلف شهر تهران، شناسایی سارق یا سارقان در دستور کار کارآگاهان پایگاه یکم پلیس آگاهی قرار گرفت.

رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی پایتخت با اشاره به اینکه پس از سرقت‌ها خاموشی در محل‌های سرقت رخ نمی‌داد، افزود: کارآگاهان دریافتند که سرقت‌ها توسط فردی خبره و آشنا به امور فنی پست‌های برق انجام گرفته است.

وی در ادامه بیان داشت: تحقیقات میدانی کارآگاهان حکایت از این داشت که در محل سرقت‌ها، یک خودروی پراید سفید رنگ مشاهده شده است.

این مقام انتظامی عنوان کرد: با انجام یک رشته اقدامات پلیسی مالک خودرو که مردی ۴۱ ساله بود، شناسایی شد و در بررسی سوابق وی مشخص شد متهم دارای سوابق متعدد کیفری در زمینه سرقت و مواد مخدر می باشد.

سرهنگ دستخال توضیح داد: در ادامه تحقیقات پلیسی، کارآگاهان متوجه شدند مالک خودرو اعتیاد شدید به مصرف مواد مخدر دارد و برای مصرف مواد مخدر به منزل یکی از دوستانش در محدوده خیابان جیحون در تردد است که با شناسایی پاتوق وی متهم در محل استعمال مواد مخدر دستگیر شد.

وی افزود: در بررسی بیشتر از مخفیگاه متهم و خودرویی که در آن محل پارک بود، تعدادی ابزار و وسایل مربوط به شرکت برق شامل کابل، دستگاه برش کابل و انواع فیوز و لباس فرم کارکنان شرکت برق… ق. کشف شد.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه متهم به همراه اموال کشف شده به پایگاه یکم پلیس آگاهی منتقل شدگفت: متهم در خصوص بزه انتسابی، اظهار کرد: با آزادی از زندان برای تامین هزینه مواد مخدر با توجه به آشنایی که با پست‌های برق به دلیل سابقه کار با پیمانکار شرکت برق داشتم، تصمیم به سرقت از پست‌های برق گرفتم.

وی ادامه داد: برای اینکه شهروندان به حضور من در اطراف پست‌های برق شک نکنند از لباس فرم کارکنان شرکت برق استفاده می‌کردم و از آنجایی سرقت قطعات منجر به بروز خاموشی آنی پس از ربایش قطعه نمی شد می توانستم تا قبل از اطلاع کارشناسان شرکت برق، از محل فرار کنم.

سرهنگ دستخال با بیان اینکه در یکی از سرقت منجر به بروز آتش سوزی در پست برق شده و خسارت سنگینی به شرکت برق وارد شده است، گفت: متهم به ۱۰ فقره سرقت اعتراف و کارشناسان ارزش ریالی قطعات سرقتی را یک میلیارد ریال برآورده کرده‌اند.