به گزارش پایگاه خبری «بانگ سروش»؛ عجایب شهری است، فوتبال ایران، خاصه در این روزهای پیش تعلیق که فشار فیفا روی گلوی وزیر ورزش، وادارش کرده تا دستکم در ظاهر به عدم دخالت کردن در انتخابات فدراسیون فوتبال تن دهد، به این امید که ننگ تعلیق پرطرفدارترین رشته ورزشی ایران به دیگر لکه‌های سیاه دوران وزارت بدشگونش اضافه نشود.

فضای فوتبال ایران را حالا می‌توان به روزهای بعد از سقوط رضا شاه توسط متفقین تشبیه کرد. انگار در زندان‌ها باز شده و رازها و ناگفته‌های سال‌های سیاهی که پشت سر گذاشتیم، حالا به بیرون درز می‌کنند؛ همین‌که مهدی تاج، دموکرات و پاسخگو شده و افشا می‌کند: «وزیر ورزش بود که ویلموتس را برای هدایت تیم ملی پیشنهاد داد.»

خنده‌دارتر اما این موضوع است که وزارت ورزش ناچار می‌شود بعد از این افشاگری تاکید کند که انتخاب سرمربی تیم ملی کشورمان به پیشنهاد انجمن دوستی ایران و هلند بوده است! انجمنی که اصلا نمی‌دانستیم وجود خارجی دارد ولی حالا به لطف فیفا و فشارهای دیپلماتیکش، متوجه شدیم که به وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال ایران سه مربی خارجی پیشنهاد کرده بود که یکی فرانسوی، یکی اسپانیایی و سومی بلژیکی بوده است!

عجایب شهری است، این فوتبال بی در و پیکر که انجمن دوستی ایران و هلند که لابد وظیفه‌اش افزایش دوستی و ارتباط بین این دو کشور است، محض خنده حتی یک مربی هلندی معرفی نمی‌کند! خارق‌العاده نیست؟ سرمان را نباید به دیوار بکوبیم که در دوران وزارت مسعود سلطانی‌فر، جای همه چیز در فوتبال ایران آنقدر عوض شده که مربی تیم ملی را اینگونه باید انتخاب کنیم؟

اینقدر بی‌معنا و خنده‌دار؟ بروید در هر جای دنیا و بگویید که انجمن دوستی بین دو کشور سه مربی از سه کشور دیگر را به کشور میزبان برای سرمربیگری معرفی کرده، درجا به شما شلیک می‌کنند! پناهندگی پیشکش!

مسعود سلطانی‌فر - بانگ سروش

مسعود سلطانی‌فر – بانگ سروش

این وسط گویا باید به همان حرف‌های محمد دادکان برگردیم که با صدای بلند فریاد می‌زد: «ببینید دلال این ماجرا چه کسی بوده؟» آیا هیچ فردی در خیابان سئول برای این سوال پاسخی دارد؟ و چرا درآمدهای این دلال یا گروه دلالی برای جذب ویلموتس شفاف‌سازی نمی‌شود، آنهم با اینهمه بندهایی که ضررهای میلیاردی برای فوتبال ایران به‌همراه داشته است. خصوصا حالا که گندش درآمده که مسعود سلطانی‌فر سال ۹۵ زمان تصدی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با همین انجمن ملاقاتی داشته و ساختمان تجاری آنها را نیز افتتاح کرده است!

باب مراودات تجاری در حوزه فرهنگ و گردشگری را چرا باید به فوتبال باز کرد؟ دلیلش چیست و برای هزارمین بار، چرا انجمن دوستی ایران و هلند باید مربی غیرهلندی معرف کند؟ احمقانه نیست؟

و چون خوب نگاه کنی، عجایب شهر، همین فوتبالی است که مسعود سلطانی‌فر برای ما ساخته است. وزیری که سال‌ها حرف اهالی فوتبال را به هیچ نگرفت تا آخر سر به ضرب چماق فیفا از روی صندلی غصبی فوتبال بلند شود. و چه به موقع چماق فیفا بالا رفت…