معمولاً دوقلو‌ها یا چندقلو‌های همسان، با وجود شباهت ظاهری بر اساس انتخاب هایشان، سرنوشت‌های مختلفی دارند، و ممکن است یکی خلافکار باشد و آن دیگری زندگی شرافتمندانه‌ای در پیش بگیرد. چند قلو‌هایی که اخلاق، شغل و انتخاب هایشان با هم فرق دارد. اما این گزارش درباره سه قلو‌هایی است که علاوه بر شکل و ظاهر، سرنوشتشان هم به یکدیگر پیوند خورده، حتی نوع جرمی که مرتکب شده اند شبیه به هم است که با دست‌ها و قلب‌های یکسان به آن مبادرت کرده اند و در نهایت هر سه نیز به زندان افتادند.

مقامات انگلیسی روز جمعه پس از به دست آوردن سرنخ‌هایی درباره «دی ان ای» موجود، این مجرمان قاچاقچی اسلحه که به سلاح گرم و مسلسل مجهّز بودند را دستگیر و روانه زندان کردند.

دستگیری سه قلو‌های همسان خلافکار در لندن

دی ان‌ای موجود روی هفت تیر با دی ان‌ای رایس، رالستون و گابرییل که در شمال غرب لندن زندگی می‌کردند مطابقت داشت، اما تعیین هویت برادری که این DNA واقعاً به او تعلق داشت غیرممکن بود، تا این که تحقیقات نشان داد هر سه قلوی همسان در این ماجرا دخیل بوده اند.

پژوهشگران تحقیقات گسترده‌ای انجام دادند تا بدانند کدام یک از این برادران سه قلو با سلاح گرم، سر و کار داشته است، تلفن همراه و شواهد حاصل از دوربین‌های مدار بسته افشا کرد که هر سه در این جنایت دست داشته اند، دو نفر از آن‌ها که بازیکنان نیمه حرفه‌ای فوتبال هم بودند به اتهام داشتن سلاح گرم و ذخیره سازی آن به قصد به خطر انداختن زندگی دیگران در ژوئیه گذشته، هر یک به چهارده سال زندان محکوم شدند.

برادر آن‌ها گابریل نیز به همین جرم محکوم شد، وی همچنین پس از دستگیری با اسلحه در ژوئیه سال گذشته به دو فقره اتهام در اختیار داشتن مواد مخدر گروه A. اعتراف کرد و به هجده سال زندان محکوم شد.

دستگیری سه قلو‌های همسان خلافکار در لندن

«درس هایوکن»، مدیر بازرسی موقت گفت: این سه تلاش کردند تا از مطابقت دی ان‌ای و شباهت ظاهریشان به منظور جلوگیری از پیامد‌های اقدامات خود سوءاستفاده کنند، اما کوشش سخت تیم تحقیق تلاش آن‌ها را ناکام گذاشت.

گفتنی است، انگلیس در سال‌های اخیر، قوانین خود را در مورد قاچاقچیان نسبت به دهه‌های گذشته سخت‌تر کرده است.