به گزارش پایگاه خبری بانگ، لیگی که قرار بود آرامترین و کم تنش ترین باشد تنها با گذشت پنج هفته تبدیل به کانون رویارویی های شبه هواداری شده است.

پس از حضور فعال محمدحسن انصاری فرد مدیرعامل سرخپوشان و صحبت درباره موانع غیرطبیعی برسر راه پرسپولیس ، باشگاه استقلال با انتشار بیانیه ای خواستار برخورد با وی شده است.

انصاری فرد که تیمش فردا با سپاهان مسابقه ای حساس دارد در این بیانیه باید جوابگوی صحبت های سرمربی تیمش گابریل کالدرون هم باشد که به عقیده استقلالی ها حرف زدن درباره باشگاه رقیب را تبدیل به شغل دوم خود کرده است. این بیانیه در حالی منتشر شده که سه روز بعد از دربی تنش میان دو باشگاه و ناراحتی دوطرفه از حکم کمیته انضباطی که هر یک از طرفین خود را در آن مظلوم تلقی می کنند به اوج رسیده است.

به نظر می رسد به جز شهرخودرو سایر مدعیان کسب قهرمانی لیگ تا پایان فصل به همین شکل علیه یکدیگر موضع داشته باشند و اگر چه سرمربیان و بازیکنان از اظهارنظر درباره داوران منع شده اند اما حالا سوژه جدیدی برای صحبت وجود خواهد داشت: تیم رقیب.

این بیانیه را بخوانید:

*اظهارات غیرحرفه‌ای و ناشایست درباره اعضای باشگاه استقلال به شغل دوم مدیرعامل، سرمربی و سرپرست باشگاه پرسپولیس تبدیل شده است! آنها باوجود اینکه برنده دربی گذشته بودند اما انگار به متصدی احضار بازیکنان و مسؤولان استقلال به کمیته انضباطی تبدیل شدند! این در شرایطی است که مدیرعامل تیم رقیب به خاطر مصاحبه‌های حاشیه‌ساز، تحریک کننده و تهدید آمیز در روزها و ساعت‌های قبل از دربی به کمیته انضباطی احضار نشده است!

*آقایان چند ساعت قبل از شروع دربی تهران به خاطر چند بلیت فضای پیش از مسابقه را متشنج کردند و عجیب آنکه مدیر رسانه‌ای باشگاه استقلال به خاطر پاسخ به تهدیدهای مدیرعامل حریف احضار شده اما برای عامل اصلی چنین اتفاقی رخ نداده است!

*روز گذشته هم مدیرعامل باشگاه پرسپولیس با آدرس‌های گنگ و شائبه‌برانگیز سلامت لیگ برتر را نشانه گرفت و گفت که می‌خواهند پرسپولیس قهرمان نشود! امروز هم سرپرست تیم پرسپولیس برخلاف قواعد حرفه‌ای به عنوان مدعی‌العموم اظهاراتی را به قصد اثرگذاری بر آرای کمیته انضباطی مطرح کرده است!

* آیا این دست پیش گرفتن‌ها بعد از آن رسم نشد که باشگاه رقیب تصور کرد با شانتاژهای مختلف می‌تواند محرومیت‌های سه جلسه‌ای را به یک جلسه تبدیل کند؟! آیا این جنگ‌های روانی و شگردهای نخ‌نما شده به برخورد قاطع نیاز ندارد؟