به گزارش پایگاه خبری “بانگ سروش“، وزیر ورزش و جوانان در نامه‌ای به وزیر اطلاعات، خواستار ورود و برخورد جدی این نهاد با واسطه‌ها و دلالان غیر رسمی ورزش و به‌خصوص فوتبال شد.

در نامه «مسعود سلطانی‌فر» به «سیدمحمود علوی» آمده است:

مدتی است عوامل نامشخص و غیر رسمی تحت عنوان واسطه در انتقال ورزشکاران خارجی به کشور روابط ناسالمی را ایجاد کرده و موجب بروز مشکلات زیاد و فعالیت غیرقانونی و عوارض حقوقی‌ومالی برای باشگاه‌های مختلف ورزشی و بویژه فوتبال شده‌اند.

از جنابعالی و مجموعه خدوم و پرتلاش وزارت اطلاعات درخواست می‌نمایم مانند همیشه یاور مردم و ورزش کشور بوده و دستورات لازم را به عوامل ذی ربط صادر نماید تا سریعا با اقدامات غیر قانونی و بحران آفرین دلالان در ورزش (به ویژه رشته فوتبال) که موجب خدشه به اعتبار و پیکره ورزش کشور شده است برخورد لازم و قانونی صورت گیرد و ریشه اینکار خشکانده شود.

بدیهی است تمامی بخش‌ها و مدیریت‌های این وزارتخانه و باشگاه‌های ورزشی موظف به همکاری با مجموعه ذیربط وزرات اطلاعات به منظور سالم سازی و مقابله موثر با پدیده دلال ها در ورزش و بخصوص فوتبال کشور هستند.

به گزارش پایگاه خبری “بانگ سروش“، در سالیان اخیر بسیاری از انتصابات (نه انتخابات) ورزشی با حمایت همین واسطه‌ها، دلالان و بهتر بگوئیم آقازاده‌های ورزشی انجام شده است.

حتی برخی از این آقازاده‌ها، در نقل و انتقال (انتصاب و حذف) اعضای کادرفنی و بازیکنان تیم‌های مختلف ورزشی از جمله فوتبال نقش داشته‌اند که امیدوارم برخورد با متخلفان در این حوزه، ابتدا از همین نفرات آغاز شود.