طلعت مختاری‌آزاد، استاد گروه ویروس شناسی دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران، در خصوص ویروس کرونا گفت: تا به حال هفت نوع ویروس کرونا شناسایی شده  که می‌تواند انسان را آلوده کند.

وی با اشاره به انواع ویروس کرونا در دنیا که ۷ نوع آن انسان را آلوده می‌کند، اظهار داشت: هیچکدام از این ۷ نوع ویروس کرونا با توجه به علائم بالینی که دارند، شبیه هم نیستند. به طوری که این ویروس‌ها می‌توانند به صورت خیلی خفیف تا شدید بروز کنند.

استاد گروه ویروس شناسی دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران در ارتباط با کرونا ویروس ۲۰۱۹، گفت: اگر بیماری زایی این ویروس در همان حد بماند، خیلی خطرناک نیست.

مختاری‌آزاد افزود: جدید بودن این ویروس و اینکه هنوز درمانی برای آن وجود ندارد، باعث افزایش موارد ابتلا شده است. اما، به تدریج روند ابتلا به کرونا ویروس ۲۰۱۹ کاهش خواهد یافت.

وی در ادامه تاکید کرد: نکته مهم در ارتباط با این ویروس جدید، موضوع رعایت دقیق بهداشت فردی و شستن دست‌ها است که باید اصولی انجام شود. همچنین، اصول درست ماسک زدن را نیز باید بدانیم.

این استاد ویروس شناسی همچنین گفت: اگر همین ماسک‌های معمولی با دو لایه گاز استریل استفاده شود، همان کارایی ماسک‌های مخصوص را دارد. به شرطی که بعد از دو ساعت استفاده، به روش بهداشتی معدوم شود.