به گزارش پایگاه خبری «بانگ سروش»؛گروه صنعتی ایران خودرو با مدیریت بحران کرونا و با ایجاد محیط کار امن در سال کاری ۹۹ موفق به تولید حدود ۴۰ هزار دستگاه خودرو تا روز ۱۵ اردیبهشت ماه شد.

بررسی آمار تولید در ایران خودرو حکایت از ایجاد شرایط ثابت و یکنواخت در خطوط تولید و دستیابی به عدد تولید ۳۹ هزار و ۶۵۹ دستگاه خودرو در نیمه بهار دارد. تولید اردیبهشت ایران خودرو در روز پانزدهم این ماه ۲۴ هزار و ۵۵۵ دستگاه به ثبت رسیده است.

این تیراژ در شرایطی محقق شد که به دلیل شرایط خاص به واسطه بیماری کرونا،‌ تولید در سال ۹۹ با تاخیر آغاز شده و روزهای ابتدایی سال کاری صرفا به تکمیل خودروهای دارای کسری اختصاص یافته است. درحال حاضر با تاکید بر حفظ سلامت کارکنان و رعایت کامل پروتکل های بهداشتی و ایجاد محیط کار امن روزانه بیش از دوهزار دستگاه خودرو در گروه صنعتی ایران خودرو تولید می شود.

پیش بینی می‌شود، با ادامه روند افزایشی فعلی، تعداد تولید و عرضه خودرو تا پایان اردیبهشت‌ماه نسبت به همین بازه زمانی در سال گذشته افزایش قابل توجهی را به ثبت رسانده و افزایش عرضه به بازار سبب نزدیکی بازار خودرو به نقطه تعادل شود