نفت مسجدسلیمان این روزها به یکی از خطرناک‌ترین تیم های لیگ برتر تبدیل شده است؛ تیمی که در ۱۱ مسابقه لیگ برتر و دو بازی جام حذفی هیچ شکستی نداشته، شب گذشته مقابل پرسپولیس در ورزشگاه آزادی نیز عملکرد فوق العاده ای داشت و در نهایت با برتری یک بر صفر مزد تلاش خود را گرفت.

نفت که هرسال در کورس سقوط به لیگ دسته اول بوده، امسال با هدایت مهدی تارتار از ۱۱ بازی ۱۷ امتیاز کسب کرده و موفق شده همه مدعیان لیگ برتر را متوقف کند. اتفاقی بی نظیر که اهالی فوتبال را شگفت زده کرده است.

مهدی تارتار سرمربی نفتی‌ها درباره برد مقابل پرسپولیس، حرف و حدیث هایی که قبل از بازی درباره اش ایجاد شده، موفقیت های اخیر نماینده مسجدسلیمان و برخی موضوعات دیگر صحبت هایی را انجام داد که مشروح آن را در ادامه می خوانید:

هرکس بازی با پرسپولیس را دید، لذت برد
بازی بسیار جذابی مقابل پرسپولیس انجام دادیم. من قبل از بازی هم گفته بودم که مطمئنم یک مسابقه دیدنی می شود. درست است که بازی یک گل داشت اما صحنه های خطرناک زیادی روی دروازه ها ایجاد شد و فرصت های خوبی را شاهد بودیم. فکر می کنم همه آنهایی که بازی را دیدند لذت بردند.

در دقایق پایانی خوش شانس بودیم
در نیمه اول بازی پایاپای دنبال شد اما در نیمه دوم ما خوب شروع کردیم و به گل هم رسیدیم. البته باید این مساله را هم بگویم که در ۱۰، ۱۵ دقیقه پایانی خوش شانس بودیم که دروازه مان باز نشد. در چند صحنه دروازه بان ما خوب عمل کرد و شانس هم با ما یار شد. البته خودمان دو سه فرصت خوب گلزنی دیگر داشتیم که الجبوری با بی دقتی آنها را از دست داد. باید با او کار کنیم که این فرصت ها را هدر ندهد.

اگر می باختیم، می خواستند بگویند به پرسپولیس راه دادم؟
خداراشکر می کنم که پرسپولیس را بردیم و دیگر کسی نمی تواند برای ما حرف در بیاورد. من همیشه گفته ام افرادی که این حرف ها را می زنند و در فضای مجازی به ما هتک حرمت می کنند، آدم های سست ایمانی هستند که می خواهند جوسازی کنند. می خواهم به موضوعی اشاره کنم؛ اگر دیروز توپ هایی که به تیر دروازه مان خورد گل می شد و ما بازی را باخته بودیم، می خواستند بگویند مهدی تارتار به پرسپولیس راه داده است؟ حالا که برده ایم می گویند تارتار شرافتمندانه بازی کرده است.

انسان های باایمان از این حرف ها نمی زنند
من همیشه گفته ام هیچ آدمی شرافتش را زیر پا نمی گذارد. شما هیچ کس را پیدا نمی کنید که دنبال موفقیت خودش نباشد. این حرف ها را هم انسانهای باایمان نمی زنند. متاسفانه چند سال است علیه ما جوسازی می کنند و نمی دانم دلیل این موضوعات هم چیست.

مگر من خواستم ضربه فروزان به تیر دروازه بخورد؟
می خواهم یک یادآوری از گذشته انجام بدهم. دو سال پیش که در پارس جنوبی بودم، در کورس بالای جدول با پرسپولیس رقابت داشتیم. در بازی مستقیم داور برای ما پنالتی گرفت و من به محسن فروزان که یک استقلالی است دادم پنالتی را بزند. او زده و توپ به پایه دو تیردروازه خورده و گل نشده است. آنوقت دقیقه ۹۴ گل خوردیم و باختیم. آیا باید این افراد بگویند تارتار به پرسپولیس راه داده است؟ مگر چنین چیزی امکان پذیر است؟ مگر من خواستم توپ به تیر دروازه بخورد؟ اگر آن توپ را یک دروازه بان استقلالی گل می کرد، چه اتفاقی می افتاد؟

توپ‌هایی که به تیر دروازه مان خورد، نشانه است
من فکر می کنم توپ هایی که دیروز به تیر دروازه ما خورد و گل نشد، نشانه هایی است برای اینکه افراد حاشیه ساز به خودشان بیایند. مهدی تارتار آدمی نیست که شرافت خودش را زیر سوال ببرد و اصولش را زیر پا بگذارد.

از امروز آرزویم موفقیت پرسپولیس است
همیشه گفته ام و الان هم می گویم که پرسپولیسی هستم و آرزویم موفقیت این تیم است، منتهی موفقیت خودم را همیشه ترجیح می دهم. دیروز آرزوی موفقیت تیم خودم را داشتم که خوشبختانه میسر شد، اما از امروز به بعد آرزو دارم پرسپولیس بازی هایش را با موفقیت پشت سر بگذارد.

من بازی را نبردم، دادگاه را بردم
این چه رویه ای است؟ متاسفانه برخی دوست دارند افراد را بدنام کنند اما خداراشکر که دیروز آنها را ناکام گذاشتیم. الان که فکر می کنم به این نتیجه می رسم که من بازی را نبردم، انگار یک دادگاه را به سود خود پایان داده ام.

دلیل خوشحالی نکردن بعد از گل
به هر حال ما باید بعضی چیزها را رعایت کنیم و احترام هواداران را نگه داریم. نمی توانم دروغ بگویم، بعد از گل خوشحال شدم اما خوشحالی ام را بروز ندادم. به هر حال ما پرسپولیسی هستیم و به احترام هواداران پرسپولیس درست نبود، خوشحالی انجام بدهم.

من کمترین نقش را در این برد داشتم
از بازیکنانم ممنونم که تلاش زیادی انجام دادند. از کادرفنی خوبی که داریم ممنونم. آنها زحمات زیادی می کشند و من کمترین نقش را در این کادر دارم. از هواداران هم تشکر می کنم که سنگ تمام گذاشتند. آنها مسافت زیادی را طی کردند و به تهران آمدند و واقعا حضورشان روحیه بخش بود.

ماجرای رفاقت با باقری و پیروانی
با کریم باقری و افشین پیروانی همبازی بودیم. زمانی پیروانی کاپیتان ما در پرسپولیس بود و کریم باقری هم کنار ما بازی می کرد. این دو از دوستان من هستند و خوشحالم که بعد از مدت‌ها ملاقات شان کردم. برخورد صمیمانه ای هم باهم داشتیم.