سیدمصطفی میرسلیم نامزد یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ما الان در شرایط پیچیده و دشواری هستیم، اظهار داشت: در این شرایط دشمنان مقهور قدرت ما شده‌‌ است به گونه‌ای که دشمنان باید از ما الگو بگیرند.

وی با تاکید بر اینکه دستاوردهای انقلاب مرهون حضور گسترده مردم در صحنه‌های گوناگون است، افزود: رهبری مسیر ما را روشن کرده است. مردم همواره و یکپارچه اثبات کرده‌اند که همیشه در صحنه هستند.

عضو هیات نظارت بر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه طبق تاکید قانون اساسی حاکمیت مطلق از آن خداست، تصریح کرد: خداوند به انسان‌ها حق حاکمیت، به عنوان امانت را عطا کرده تا خود سرنوشت خود را رقم بزنند. مردم خودشان انقلاب اسلامی را انتخاب کردند. آیا ما باید قدرشناس این دستاورد ارزشمند باشیم.

وی ادامه داد: ۴۱ سال است از پیروزی انقلاب اسلامی می‌گذرد که مردم بیش از چهل بار پای صندوق های رای رفتند و خودشان برای سرنوشت خود تصمیم گرفتند. به طور متوسط ۶۳ درصد واجدان شرایط برای رای دادن پای انتخابات مجلس رفته اند.

میرسلیم با بیان اینکه یکی از مردم سالاری‌های معتبر در جهان جمهوری اسلامی است، گفت: دشمنان با تمسک به حربه تضعیف روحی سعی در متزلزل کردن مردم دارند. اینها خائن به انقلاب هستند. متاسفانه بعضی ها در کسوت عناد، مردم را به عدم حضور در انتخابات تشویق می کنند و این باعث عدم رشد سیاسی و پشیمان شدن مردم خواهد شد.

وید می‌گوید که آمدن پای صندوق رای یک وظیفه میهنی و یک واجب شرعی است و ما باید با اراده و اعتماد به فرزندان همین آب و خاک به مصاف معضلات و حل آنها برویم. اگر حاکمیت این کشور به عهده مردم باشد راهش از تعیین نمایندگان شایسته می‌گذرد. نمایندگان به عنوان واجدین شرایط باید وظایفی از قبیل شناخت و کشف چرایی به وجود آمدن مشکلات و معضلات و دلایل و ریشه آنها داشته باشند.

این نامزد یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: متاسفانه در قوانین و مقررات ضعف وجود دارد و ناکارآمدی مسئولان به این مشکلات افزوده است. علت این همه گرانی با این همه وفور و برکات الهی موجود در کشور چیست؟ چرا ارزش پول ما اینقدر سقوط کرده و الان یک دویست هزارم ارزش پول ملی در اوایل انقلاب شده است؟ این همه مشکلات به همدیگر وابسته هستند.

وی با تاکید بر اینکه یکی از دلایل و ریشه‌های رکود، بی‌عرضگی مسئولان است، تصریح کرد: آنها باید از این همه پا به کاری مردم در صحنه‌های حساس درس بگیرند. بیکاری و گرانی باعث دلسردی جوانان ما شده که این دو مسئله باعث به وجود آمدن خیلی از معضلات دیگر می‌شود.

میرسلیم می‌گوید: اولین وظیفه نمایندگان منتخب کنار گذاشتن تعارف و با اهتمام درک کردن ریشه مشکلات است. دست خداوند پشت سر ماست. ما سربلند در مقابل استکبار ایستاده‌ایم و سربلند تر خواهیم ایستاد. نمایندگی مجلس را کم اهمیت تلقی نکنید.

وی با بیان اینکه در مسئله گرانی بنزین دولت بسیار ضعیف عمل کرد، گفت: این چه بی کفایتی بود که باعث سردرگمی مردم شد؟ نماینده شایسته باید بداند که چه مسئله‌ای کجا و به چه علت به وجود آمده و سپس با جدیت وارد این صحنه شود. رانت، تحریم، رباخواری و ویژه خواری از دیگر ریشه های این مسئله هستند.

عضو هیات نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: دومین وظیفه نماینده این است که با توجه به قابلیت‌ها این سیاستگذاری را انجام دهد که ما باید چه راهی را برویم؟ شما کسانی که دارای تخصص هستند را باید شناسایی کنند و به مجلس بفرستید.

وی با بیان اینکه ۷۲۰ بند تدبیر برای مسائل کشور توسط رهبری ابلاغ شده است، تصریح کرد: در این ۷۲۰ بند اعم مسائل اقتصادی، سیاسی و اجتماعی تبیین شده است. اهل اجرای این فرامین صادقانه کجایند که عمر، وجود و حیثیت،خود را برای انجام آن وقف کنند.

نامزد یازدهمین دوره انتخابات مجلس با تاکید بر اینکه بعد از قبول کردن مسئولیت کار و کاسبی باید تعطیل شود، تصریح کرد: کار مردم را راه انداختن امرمقدسی است. چطور می‌شود که فردی صادقانه وظایف خود را انجام دهد و به کامیابی های اجتماعی برسد. بعضی از نمایندگان مجلس در دوره قبل، خباثت به خرج دادند. نمایندگان دارای صلاحیت به هر وزیر رای نمی‌دهند و یا تطمیع نمی‌شود.

وی اضافه کرد: نماینده باید به قول خود عمل کنند؛ مدیران باید به خواسته‌های مردم پاسخ دهند. یا اینکه مدیر باشیم و خدمت کنیم یا اینکه برویم برای کاسبیمان تلاش کنیم.

میرسلیم گفت: تجربه در حل بحران ها چاره‌ساز است. چند نفر از نمایندگان بعد از دوره نمایندگیشان دوباره به مردم رجوع می کنند؟ فرایند انتخابات یک طرح دو جانبه است. باید برویم سراغ کسانی که می‌خواهند خود را وقف مردم کنند.

ما هر چه داریم از پاکی صدیقه طاهره است/ دولت ۲۵ هزار میلیارد تومان به پیمانکاران بدهکار است

وی با بیان اینکه اگر حضرت زهرا (س) را به عنوان الگو بپذیریم، هیچ وقت دچار مشکل نمی‌شویم، ادامه داد: اگر مجلسی که در راس امور است، پاک بماند، بقیه کارها هم درست می‌شود. اگر مجلس با حقیقت زاویه پیدا کند، کشور دچار مشکل می‌شود.

عضو هیات نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام اضافه کرد: نرفتن پای صندوق خیانت است به انقلاب. این امر یعنی اعتبار قائل نشدن برای مردم که خود سرنوشت‌شان را تعیین کنند. چرا بعضی‌ها ادعا می کنند که ما حرف نمی توانیم بزنیم و انتقاد کنیم. این صحبتها برای تضعیف نظام است.

وی همچنین یادآور شد: نباید خودمان با دست خودمان با بهانه‌های واهی اعتبار نظام را زیر سوال ببریم. وجود مجلس پاک، در گرو انتخاب آدم های پاک است. روش مماشات مجلس در برابر نمایندگان منحرف با اسلام سازگاری ندارد. اگر مردم بدانند و آگاه باشند، هر کسی جرات نمی‌کند که در مجلس هر کاری کند که حیثیت نظام را زیر سوال ببرد.

میرسلیم با تاکید بر اینکه نمایندگان باید بتوانند برای حل مشکلات پیشنهاد ارائه کنند و فهم و درک ریشه مشکلات را داشته باشند، تاکید کرد: آدم آشنا به مسائل کشور را به مجلس بفرستید. باید نماینده منتخب مردم، آدم شناس باشد، نه اینکه دست بسته تسلیم وزرا باشد. ساخت و پاخت برخی از نمایندگان هیچ دردی از مردم دوا نمی‌کند. نمایندگانی باید انتخاب شوند که دارای شانیت نظارت باشند.

وی در ادامه تصریح کرد: متاسفانه بعضی‌ها کار مقدس نظارت را به مضحکه تبدیل می کنند. به این دلیل که به فکر منافع خودشان هستند و منافع مردم پشیزی ارزش برایشان ندارد. نظارت بر دولت و مجلس درست انجام نشده است. مردم ناامید شده‌اند به خاطر اینکه کسی نیست که به فریاد آنها برسد.

نامزد یازدهمین دوره انتخابات مجلس با بیان اینکه دولت ۲۵ هزار میلیارد تومان به پیمانکاران بدهکار است، ادامه داد: مشکلات کشور به‌صورت زنجیره‌ای به همدیگر مرتبط هستند. این همه پیمانکاران ورشکست شدند و رفتند. چرا به عهد خود وفا نمی کنید؟؟؟ چقدر مقام معظم رهبری گفته‌اند که خود را از وابستگی به فروش نفت خام رها کنید.

وی با تاکید بر اینکه بیچاره واردات هستیم، افزود دولت را نباید گسترده کرد. دولت باید کوچک باشد و کار دست مردم باشد. واردکنندگان در کشور آنقدری قوی هستند که می‌خواهند در وزارتخانه مختص خودشان جداگانه اهداف خود را پیگیری کنند.

میرسلیم ادامه داد: فعالیت‌های دولت درباره مذاکرات، با قانون اساسی و منویات رهبری مغایرت دارد. کلی از نمایندگان برای خود نمایندگی واردات را گرفته‌اند و به انحصار خودشان درآورده اند. باید به تولید داخل بها داده شود که کشور پیشرفت کند. وقتی وارد کردید تولید، اشتغال و کار و کاسبی معنا نخواهد داد.

وی همچنین اظهار کرد: نماینده واقعی باید مستظهر باشد به پشتیبانی مردم و خواست و منافع مردم را پیگیرد. هر گوشه ای از بار مجلس را به دوش کشیدن افتخار است. ما باید جوانگرایی را از پیامبر بیاموزیم که امیرالمومنین را تربیت کردند. وجود فهرست‌ها اگر به حضور مردم در انتخابات بیانجامد، به صلاح کشوراست.

عضو هیات نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام همچنین گفت: انتخابات یک محاسبه سیاسی است. تفرقه ما باعث می‌شود کسانی به مجلس بروند که صلاح مردم را نمی‌خواهند. فقط تدوین قانون کافی نیست، اجرای آن نیز مهم است.