به گزارش پایگاه خبری «بانگ سروش»؛ علیرضا زالی فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا درکلانشهر تهران در مراسم تحویل ۱۰ هزار ست‌گان پزشکی به مراکز درمانی کشور گفت: گروه صنعتی ایران‌خودرو فراتر از پروتکل‌های بهداشی در راستای سلامت کارکنان و محیط امن تولید در مقابله با ویروس کرونا عمل کرده و این امر باید الگویی برای دیگر صنایع کشور باشد.

وی اضافه کرد: ایران خودرو در راستای ایفای مسئولیت پذیری اجتماعی و حمایت از تیم مراقبتی و درمانی که در خط اول مقابله با کرونا قرار دارند، ۱۰ هزار ست گان پزشکی را به شبکه بهداشت کشور تحویل دادکه این حرکت جهادی قابل تقدیر است .

فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا درکلانشهر تهران در ادامه یادآور شد: با ابراز خرسندی از همکاری مجموعه‌های صنعتی در شهر تهران عنوان کرد: خوشبختانه مجموعه‌هایی مانند ایران خودرو با درک مسئولانه شرایط ملی که در بیمارستان ها و مراکز بهداشتی و درمانی داریم، با نیازسنجی منطقی سعی کردند با رعایت پروتکل های استاندارد، لوازمی که مورد نیاز تیم پزشکی است را تامین و تدارک ببینند.

وی با اشاره به بازدید از خطوط و بخش‌های مختلف ایران‌خودرو، خاطرنشان کرد: در محیط‌های صنعتی کاری ایران‌خودرو که در زنجیره تامین خودرو مشارکت می‌کنند، همه پروتکل‌های بهداشتی به نحو احسن اجرا شده است.

زالی در ادامه تاکید کرد: اقدامات ضد کرونایی ایران خودرو به‌صورت خلاقانه صورت گرفته و مباحثی از جمله فاصله‌گذاری اجتماعی، ممانعت از تراکم جمعیتی، توجه به رعایت پروتکل های فردی، استفاده از لوازم حفاظتی و روش های جدید که به حفظ فاصله فیزیکی افراد کمک می کند و به این ترتیب امکان تماس میان افراد به صورت چشم گیری کاهش پیدا کرده و محیطی ایمن فراهم شده است.

وی اضافه کرد: خوشبختانه از تعطیلی نوروز نیز استفاده شده و با روش‌های ضد عفونی که در این ایام صورت گرفته، محیط کاری ایمن از نظر تمیزی در مجموعه کارگاه‌ها فراهم شده است. تیم‌های ممیزی در طول روز به صورت مرتب رعایت پروتکل‌های بهداشتی را بررسی می کنند و تب‌سنجی به صورت مستمر در خطوط تولید مورد توجه قرار می‌گیرد.

فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا درکلانشهر تهران همچنین گفت: تلاش شده تا تنها افرادی که از سلامت کامل برخوردار هستند در خطوط تولید مشارکت کنند و افرادی که بیمار هستند یا دارای علائم بیماری هستند تا زمان قطعیت رفع علائم بالینی شان از زنجیره خارج شدند.