بانگ سروش؛ لیونل مسی، کاپیتان ۳۱ ساله بارسلونا در مصاحبه ای مفصل در مورد تمامی مسائل پیرامون خود صحبت کرده است؛ از نیمار تا جدایی رونالدو از رئال و لیگ قهرمانان.

در تابستان امسال اخبار و شایعات زیادی حول محور نیمار، ستاره برزیلی و ۲۷ ساله پاری سن ژرمن وجود داشت و علیرغم تمامی گمانه زنی ها، وی در آخر نه راهی بارسا و نه راهی رئال مادرید شده و در پاریس ماندگار شد. لیونل مسی علاقه زیادی دارد تا دوباره با نیمار همبازی شود و حتی چندی قبل نیز مدعی شد شاید مدیریت بارسلونا تمام تلاش خود را برای خرید این بازیکن انجام نداده است. لیونل مسی اخیرا مصاحبه ای مفصل با رادیو کاتالونیا انجام داده و در مورد ماجرای نیمار، جدایی کریستیانو رونالدو از رئال مادرید و البته ناکامی سالهای اخیر بارسلونا در لیگ قهرمانان صحبت کرده است.

ماجرای نیمار: صادقانه بگویم تصور می کردم اگر انتقال نیمار به بارسلونا در تابستان امسال نهایی نشود، او حتما راهی رئال مادرید خواهد شد، زیرا احساس می کردم وی به دنبال جدایی از پاری سن ژرمن است. خود نیمار در این خصوص صحبت کرده و مدعی شده بود به دنبال ایجاد تغییر در زندگی ورزشی خود و ترک کردن پاریس است. من نیز تصور می کردم رئال مادرید و فلورنتینو پرز برای جذب او در تابستان امسال اقدام خواهند کرد.

نیمار یکی از بهترین بازیکنان جهان بوده و باعث می شود ما شانس بیشتری برای کسب عناوین داشته باشیم. من نمی خواستم به مدیریت بارسا فشار بیاورم اما من در جریان مذاکرات نبودم. من فکر می کنم نیمار خودش نیز از زمان جدایی متوجه شد چه اشتباهی کرده و از همان موقع از تصمیم خود پشیمان بود.

اخراج عثمان دمبله مقابل سویا: تصور اینکه دمبله چنین جمله ای را خطاب به متئو لاهوز گفته باشد بسیار دشوار است. برای عثمان دمبله سرهم کردن کلمات و گفتن جملاتی واضح بسیار دشوار است و در آن لحظه قصد من انتقال همین موضوع به داور دیدار برابر سویا بود. ارنستو والورده نیز چنین چیزی را در کنفرانس مطبوعاتی بعد از بازی تکرار کرد و در واقع هنوز برای عثمان دمبله، اسپانیش صحبت کردن دشوار است.

توپ طلا: من نمی دانم که آیا دوباره توپ طلا به من می رسد یا نه، اما در این مورد ناامید نیستم، جوایز فردی اهمیت دارند اما در اولویت اول قرار ندارند. من اگر یک سال دیگر را بدون کسب قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا سپری کنم بیشتر ناامید خواهم شد. قهرمانی اروپا هدف همه ما است و ما قصد داریم دوباره جام را فتح کرده و آن را به خانه بازگردانیم. ما فرصتهای زیادی را از دست دادیم و در این مدت می توانستیم قهرمان های بیشتری داشته باشیم، اما یک موضوع اعتقاد ماست و دیگری واقعیت است. این اتفاق رخ نداده و متاسفانه بارسلونا مدت زیادی قهرمان اروپا نشده است.

ماندن ارنستو والورده: شکست مقابل لیورپول تقصیر ما بود و اتفاقی که فصل قبل در خانه رم رخ داده بود دوباره تکرار شد. اما ماندن والورده تصمیم من نبود و باشگاه تصمیم گرفت که والورده به کار خود ادامه دهد و این تصمیم باعث خوشحالی من و کل اعضای رحتکن شد. همانطور که از لوئیس انریکه و همه سرمربیان در گذشته حمایت کرده ایم، این اتفاق در مورد والورده نیز رخ می دهد.

شرایط آنتوان گریزمان در بارسلونا: انتقال و بازی بازی کردن در بارسا کار ساده ای نیست. ممکن است شرایط از خارج به نظر راحت باشد اما برای هر بازیکنی که فلسفه بارسلونا را ​​از کودکی نمی داند، انتقال به این تیم از خارج بسیار دشوار است. سبک بازی گریزمان متفاوت است، اما شک نداریم که او این کار را انجام خواهد داد زیرا گریزمان، یک بازیکن بسیار با کیفیت و باهوش است و در پایان با شرایط تیم جدید خود منطبق خواهد شد. این شایعات که من علاقه ای به انتقال گریزمان نداشتم دروغ است، من هرگز مشکلی با ورود او نداشتم و پیش از این نیز خواهان حضور وی در بارسلونا بودم.

زندگی همیشگی در بارسلون: “ما به این موضوع فکر می کنیم و گرچه شما هرگز در مورد آینده چیزی نمی دانید اما ایده ما این است که در بارسلون بمانیم. نظر من و خانواده من این است که به کارم در بارسلونا خاتمه دهم و این تصمیم ابتدا به خاطر خودم و احساسی که در این شهر دارم و بعد به خاطر زندگی فرزندانم است.

پروژه این فصل بارسا: “اگرچه شروع این فصل برای ما هزینه داشت، اما ما یک تیم با بازیکنان بزرگی داریم و همه به دنبال موفقیت و پیروزی بوده ایم. همه بازیکنان بارسلونا برنده بوده و سعی می کنند عناوین را بدست آورند، زیرا این همان چیزی است که هواداران می خواهند. در سالهای اخیر نیز ما همیشه پروژه برنده ای داشتیم، اگرچه شکست هایی در این دو سال در رم و لیورپول رخ داده اما این اتفاقات این تقصیر ما بوده نه سرمربی.

زبان کاتالانونیایی: “من هرگز نتوانستم کاتالونیایی صحبت کنم و همیشه به زبان اسپانیایی صحبت می کردم، زیرا من هرگز به زبان کاتالان مسلط نبودم و این اتفاق نیفتاد. اما فرزندانم به زبان کاتالونیایی صحبت می کنند. اما من اینجا زمان طولانی تر نسبت به در آرژانتین بوده ام و فرزندان من کاتالونیایی هستند.

کلکسیون خانگی: من نمی دانم چه تعداد توپ در خانه دارم اما موزه ای مملو تز جوایز، توپ طلا و پیراهن در خانه من وجود دارد.

رقابت با کریستیانو رونالدو: “من دوست داشتم او در رئال مادرید بماند، زیرا رقابت با او کلاسیک و ویژه بود و من معتقدم اگرچه رئال مادرید در حال حاضر بازیکنان خوبی دارد، اما جای خالی رونالدو در این تیم حس می شود. رئال مادرید همین حالا نیز بازیکنان زیادی دارند که به آنها اجازه می دهند برای هر کسب هر عنوانی بجنگند و آنها تاریخچه ای بزرگ دارند. “

زمان احتمال خداحافظی از فوتبال: من هر سال شرایط خودم را بررسی می کنم تا متوجه شوم در چه موقعیتی قرار دارم. ممکن است از الان بگویم تا ۳۵ یا ۳۶ سالگی، اما در آن مقطع نتوانم بازی کنم.

ژاوی و اینیستا: پیدا کردن دو بازیکن مثل آندرس و ژاوی غیرممکن بود. ما در یک نیمه از زمین ۹۰٪ مالکیت داشتیم و وقتی توپ را از دست دادیم طی ۵ ثانیه دوباره صاحب توپ می شدیم. ما هافبک های دیدنی و جذابی داشتیم و اینیستا و ژاوی بی نظیر بودند و به همین دلیل راه و فلسفه این تیم تغییر کرد.

فکر کردن به جدایی از بارسلونا: به ذهنم خطور کرده بود که زمانی جدا شوم. نه اینکه ثصد داشتم فقط بارسلونا، بلکه می خواستم اسپانیا را ترک کنم. احساس می کردم در موضوع مربوط به مالیات با من بدرفتاری می شود و دیگر نمی خواهم اینجا باشم. اما من هرگز پیشنهادی رسمی نداشتم زیرا همه از تمایل من به ادامه حضور در بارسلونا اطلاع داشتند. همه می دانند که من خواهان ماندن در بارسونا هستم و هیچ مشکلی در مورد آینده و تمدید قرارداد وجود ندارد.

حضور VAR در فوتبال: من VAR را دوست دارم و طرفدار آن هستم اما شبهات زیادی وجود دارد و هنوز هم به خوبی مورد استفاده قرار نمی گیرد. تردیدهای زیادی در مورد VAR وجود دارد و این در حالیست که نباید با وجود این تکنولوژی شرایط اینگونه باشد.

رابطه با جوزپ بارتومئو: آخرین باری بعد از لیورپول بود ما با یدیگر ملاقات کردیم و مشکلی بین ما وجود ندارد. ما اخیرا یکدیگر را ملاقات نکرده ایم زیرا لزومی نداشته است.

بهترین بازی دوران حرفه ای و بهترین گل: آن مسابقه که بیشتر از همه به خاطر می آورم دیدار مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان برابر رئال مادرید است که با دو گل برنده شدیم. من نمی دانم آیا آن بهترین بازی من بود یا خیر، اما برای من بی نظیر بود. بهترین گلم نیز آن گلی بود که با ضربه سر در رم وارد دروازه منچستریونایتد کردم.

بهترین مربی دوران حرفه ای: من فکر می کنم پپ گواردیولا و لوئیس انریکه بسیار بهم نزدیک هستند.

قوی ترین رقیب دوران ورزشی: قبل از جام جهانی ۲۰۱۰ با تیم ملی اسپانیا بازی کردیم و آن دیدار یکی از مسابقه هایی بود که تیم رقیب من را متحیر کرد.

بدترین لحظه دوران حرفه ای: فصل ۱۴-۲۰۱۳ که مصدومیت های زیادی را تجربه کردم.

بهترین لحظه دوران ورزشی: انتخاب یک لحظه سخت است زیرا من به اندازه کافی خوش شانس بوده ام، اما فکر می کنم دوران حضور پپ گواردیولا یکی از بهترین مقاطع من بود.