به گزارش پایگاه خبری «بانگ سروش»؛ دبیر انجمن صنایع همگن قطعه سازی کشور از آمادگی قطعه سازان برای همکاری گسترده با ایران خودرو برای جهش تولید کیفی و تداوم نهضت داخلی سازی خبر داد.

بر پایه این گزارش، آرش محبی‌نژاد دبیر انجمن صنایع همگن قطعه سازی کشور گفت : از شهریورماه سال گذشته تعامل ایران خودرو و سازندگان قطعه با عنوان اتاق شیشه ای به عنوان یکی از راهبردهای مدیرعامل  این شرکت در دستور کار قرار گرفت که نقطه عطفی در تاریخ صنعت خودرو و قطعه سازی به شمار می رود .

وی اظهار داشت: نگاه صادقانه و جامع ایران خودرو به همه شرکت های سازنده قطعه به عنوان یک روند جدید تعمیق همکاری ها میان ایران خودرو و شرکت های سازنده قطعه توانست زمینه های تازه ای از رشد و توسعه  صنعت قطعه سازی را شکل دهد.

دبیر انجمن صنایع همگن، نیرو محرکه و قطعه‌سازان ادامه داد: روند رو به رشد آمار تولید در ایران خودرو که از اذر ماه سال گذشته به اوج رسید نشان داد که این تعامل موجب تحول در صنعت خودروسازی می شود.

محبی‌نژاد ابراز امیدواری کرد در سال جاری روند تازه‌ای از همکاری میان ایران‌خودرو و قطعه‌سازان بیشتر از سال قبل شکل خواهد گرفت و تمامی قطعه‌سازان آماده  همکاری‌های گسترده تر با ایران خودرو هستند.

دبیر انجمن صنایع همگن همچنین تاکید کرد:  مدیریت عامل ایران خودرو و تمامی مدیران آن و نیز شرکت ساپکو  همیشه در نشست های متعدد با قطعه سازان نهایت همکای و همدلی را داشته و دارند و این عامل در تعمیق تعامل طرفین بسیار اهمیت دارد.

وی در ادامه یادآور شد: تنها نگرانی ما مقوله قیمت گذاری دستوری حودرو است که امیدوارم  در این  مورد تصمیمات خوبی  از سوی دستگاه های مربوطه گرفته شود.

محبی‌نژاد همچنین گفت: حتی در ایام تعطیلات نورزوی و تبعات ناشی از ویروس کرونا تعاملات و مذاکرات خوبی با مدیریت ایران‌خودرو برای تداوم همکاری‌ها داشتیم و زمینه‌های برای  جهش تولیدکیفی در دستور کار قرار گرفت.