متاسفانه دادگاه بدوی تشخیص بر ضرب بلااثر (سیلی) داده است

آقای محمدباقر قالیباف، رییس مجلس ایران که دیروز در جمعی دانشجویی با یقین تمام گفته بود سرباز اکبری از عنابستانی سیلی نخورده حدود یکساعت پیش در نوشته‌ای در اینستاگرامش حرفش را پس گرفت و نوشت: «واقعیت این است که من در واکنش به سوال یکی از دانشجویان، براساس صحبت‌های آقای عنابستانی که قبلا به اینجانب گفته بود حکم دادگاه، من را از سیلی زدن تبرئه و براساس هل دادن مرا محکوم به ضرب بلااثر کرده است،گفتم که ایشان سیلی نزده و هل داده است.⁣ بعد از صحبت های دیشب جناب آقای عابد اکبری سرباز وظیفه راهور که تاکید می‌کرد حکم دادگاه سیلی را تایید کرده، بر خود لازم دانستم موضوع را پیگیری کنم تا ظلمی به این شهروند عزیز نشده باشد؛ لذا حکم دادگاه را گرفتم و متوجه شدم متاسفانه دادگاه بدوی تشخیص بر ضرب بلااثر (سیلی) داده است. ضروری می‌دانم بر اساس عهد صداقتی که با شما بسته‌ام، مطلب گفته شده را اصلاح کنم.»

شبکه های اجتماعی می‌توانند مقامات بالا را اگر نه به عذرخواهی ولی حداقل به اصلاح حرفشان وادار کنند.

این خبر خوبی است. نشان می‌دهد که اولا یک شهروند عادی بیقدرت ولی شجاع و پیگیر مثل اکبری که بعد از یک سال باز هم از حقش نمیگذرد چه کارها که نمیتواند بکند و چه قدرتی دارد. دوم نشان میدهد جامعه و افکار عمومی اگر بخواهند و اجازه ندهند رسانه‌های محافل قدرت و ثروت با سلبریتی و مسایل حاشیه‌ای سرگرم‌شان کنند می‌توانند در کمتر از بیست و چهار ساعت مقامات حتی بالا را اگر نه به عذرخواهی ولی حداقل به اصلاح حرفشان وادار کنند.

اما سه سوال از اقای قالیباف

اول: آقای قالیباف گفته ‌اید مرجع حرف اشتباه دیروزتان عنابستانی بوده. خوب اولا این چه عدالتی است که شما به حرف نماینده قدرت اعتماد کنید و خودتان مستقیم از «مردم بیقدرت» و از «مظلوم بی‌پناه» سوال نکنید و یکطرفه به قاضی بروید؟

دوم اینکه حالا که فهمیدید عنابستانی هم سیلی میزند هم به دروغ ابتدا میگوید از ماشین پیاده نشده و بعد میگوید سیلی نزده میخواهید چکار کنید؟ آیا ادامه حضور این فرد قلدر مظلوم کش دروغگو آبروی مجلس تان را نمی برد؟ آیا ادامه حضور عنابستانی ضربه به اعتبار نظام نیست؟

سوم اینکه اقای قالیباف اگر فضای مجازی نبود باز هم متوجه میشدید که نماینده تان «مردم بیقدرت» را کتک زده و به دروغ انکار هم کرده؟ باز هم اصرار دارید با طرح صیانت بساط همین قدر تلاش جمعی خودجوش مردم برای استیفای حقوق شان و ایستادن مقابل قلدرها را هم ببندید؟ / علی علیزاده